У столиці відкриють два центри для ВІЛ-інфікованих дітей

У столиці відкриють два центри для ВІЛ-інфікованих дітей

Також буде облаштовано два міських заклади «Центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді»

У 2007 році у Києві відкриють ще шість кабінетів безкоштовного анонімного тестування на ВІЛ, а саме у Деснянському, Дніпровському, Дарницькому, Голосіївському, Оболонському та Подільському районах. А також створять Ресурсний центр з питань ВІЛ/СНІДу.

Крім того, буде облаштовано два міських заклади «Центр для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді», а також розроблено програму підготовки кандидатів у прийомні батьки для ВІЛ-інфікованих дітей та соціального навчання для сімей, де живуть з ВІЛ/СНІДом.

Наступним кроком київської влади стане запровадження пільгового проїзду для спеціалістів та соціальних працівників, які супроводжують людей у термінальній стадії СНІД, або ж здійснюють патронаж хворих на дому

Як повідомляє прес-служба КМДА, все це передбачено комплексною Програмою по запобіганню поширенню ВІЛ-інфекції у Києві, допомоги та лікування людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, яка була затверджена ще у вересні рішенням Київради. Розширена Колегія КМДА вирішила забезпечити неухильне виконання цієї програми і наразі готуються пропозиції для необхідності цільового фінансування з міського бюджету.

Нині лише у столиці зареєстровано 4072 ВІЛ-інфіковані особи. Померли ж від СНІДу 152. І це тільки за офіційними даними. Насправді ситуація набагато страшніша – кількість інфікованих може сягати 40 тис. киян.

У Києві на сьогоднішній день працює лише два кабінети довіри, де можна встановити свій ВІЛ-статус. Щомісяця туди звертається близько 2000 киян. З них в середньому 10-12% виявляються інфікованими.