Леонід Черновецький ставить за мету найближчим часом забезпечити кожну школу у місті вісьмома електронними дошками

Леонід Черновецький ставить за мету найближчим часом забезпечити кожну школу у місті вісьмома електронними дошками

Київські школярі розпочали новий навчальний рік з новими електронними інтерактивними дошками, яких нині у середньому по дві на школу. І хоча загалом в Україні таких сучасних освітніх знарядь припадає лише десяток на область, столичний мер Леонід Черновецький ставить за мету найближчим часом забезпечити кожну школу у місті вісьмома електронними дошками. Про це повідомляє прес –служба КМДА.

«Це – нове покоління дидактичного забезпечення освіти, - коментує заступник голови КМДА Віталій Журавський. – Інтерактивна, або, як її ще називають, інтелектуальна, розумна дошка є колективним комп‘ютером для користування всім класом. У Києві вже підготовлено, причому безкоштовно, понад 3 тисячі викладачів, які вміють нею користуватися.

Оскільки наша освіта переважно аудиторна, а не індивідуальна, потреба у таких дошках величезна. Якщо у школі, наприклад, 14 інтерактивних дошок, як це у школі №148, то директор спроможний зі свого кабінету дати завдання кожному з 14 класів і перевірити його. Бо всі дошки сполучено в одну систему. Це робить також можливими відеоконференції між класами і навіть школами різних країн.

Ще одна перевага інтерактивної дошки – це додаткові можливості викладання і сприйняття інформації. Адже на слух людина здатна засвоїти її лише до 20 відсотків, через зір – до 35, через дотик, тобто через моторний канал сприйняття, - ще 30 відсотків. А з допомогою електронної дошки середньостатистичний учень сприймає до 85 відсотків інформації. Безумовно, від цього зростає мотивація дітей до навчання.

Розумна дошка, окрім того, замінює таблиці, карти, плакати, а частково – й лабораторії з хімії, фізики, біології. А коштує вона набагато дешевше, ніж будь-яка з цих лабораторій, - 17 тисяч гривень».