Пільги на проїзд дітей будуть збережені - Юрій ПАВЛЕНКО

Пільги на проїзд дітей будуть збережені - Юрій ПАВЛЕНКО

8 вересня 2006 року Державна адміністрація залізничного транспорту України «Укрзалізниця» звинуватила Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту у невиконанні своїх обов’язків та заборгованості перед «Укрзалізницею».

У зв’язку із вищезазначеним прес-служба Мінсім’ямолодьспорту повідомляє наступне:

Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту не має заборгованостей перед «Укрзалізницею» за перевезення дітей залізничним транспортом. Позови залізниць до Міністерства судами задоволені не були.

Отже, «Укрзалізниця» не має правових підстав стверджувати про наявність заборгованості перед нею у Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.

Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту завжди в повному обсязі вносило пропозиції щодо передбачення коштів у проекті Державного бюджету на компенсацію за пільговий проїзд дітей у залізничному транспорті. Звинувачення Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту у недбалості та бездіяльності не мають жодних підстав і можуть бути розцінені як провокація та непрофесійність керівництва Державної адміністрації залізничного транспорту України «Укрзалізниця».

Мінсім’ямолодьспорт подав Міністерству фінансів України пропозиції щодо необхідності виділення в поточному році коштів на пільговий проїзд дітей віком від 6 до 14 років у залізничному транспорті. А також передбачення у проекті Державного бюджету України на 2007 рік бюджетної програми “Пільговий проїзд дітей віком від 6 до 14 років у залізничному транспорті”.

Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій ПАВЛЕНКО зазначив, що він зробить все, щоб пільги для дітей були збережені в повному обсязі. В той же час Юрій ПАВЛЕНКО звертає увагу, що процедура затвердження бюджету включає в себе низку етапів, і закликає всіх причетних до цього процесу докласти максимальних зусиль задля забезпечення пільгового проїзду дітей у залізничному транспорті.

У 2005 році відповідна стаття бюджетних витрат у розмірі 22 млн. грн. була вилучена з проекту Державного бюджету України на 2005 рік під час другого читання у Верховній Раді України. Мінсім’ямолодьспорт надало пропозиції щодо включення до проекту Державного бюджету України на 2006 рік відповідних видатків в сумі 39 млн. грн. Однак вони не були враховані під час затвердження Верховною Радою України Закону України «Про Державний бюджет на 2006 рік»

Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту фактично не мало можливості перераховувати кошти на компенсацію пільгового проїзду дітей у 2005 та 2006 роках оскільки зазначені кошти не були передбачені Законом України «Про Державний бюджет».

Пільговий тариф на перевезення залізничним транспортом у внутрішньому сполученні дітей віком від 6 до 14 років встановлений постановою Кабінету Міністрів №976 від 28 липня 2004 року. У пункті третьому зазначеної Постанови вказано, що Міністерство фінансів та Міністерство України у справах молоді та спорту щороку під час складання проекту Державного бюджету України мають передбачати відповідні видатки. Пункт четвертий Постанови вказує на необхідність щомісячного перерахування залізницям Мінсім’ямолодьспортом відповідних коштів.