Нідерландський проект - для українських дітей

Нідерландський проект - для українських дітей

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України, відбулася зустріч Першого заступника Міністра освіти і науки України Бориса Жебровського та начальника управління освіти і науки Чернігівської ОДА Анатолія Заславського з керівниками Нідерландського фонду проектів для дитячих закладів в Україні "ProForKids" Барбарою та Клаусом Еккардами та головою Департаменту Міжнародних справ нідерландського приватного фонду "Royal Visio" Гансом Веллінгом.

Під час зустрічі обговорювалися питання організації роботи спільного українсько-нідерландського проекту "На сонці", що розрахований на 2010-2013 роки.

Перший заступник Міністра наголосив на важливості проекту, метою якого є розвиток індивідуальних, орієнтованих на дитину, навчальних планів, сприяння ранньому втручанню, соціалізації дітей з вадами зору у суспільство на базі спеціальних шкіл-інтернатів Чернігівської та Донецької області.

У свою чергу Ганс Веллінг розповів про плани стосовно реалізації проекту, на фінансування якого, фонд "Royal Visio" виділить близько 4, 9 млн.грн.

До реалізації проекту "На сонці" залучатимуться також фахівці нідерландського фонду "ProForKids", інституту спеціальної педагогіки Академії педагогічних наук України та Київського національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.

- Співпраця управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації та Нідерланського Фонду проектів для дитячих закладів в Україні "ProForKids" розпочалась ще у 2001 році, - розповідає начальник управління освіти і науки Чернігівської ОДА Анатолій Заславський. - Результатом спільної діяльності стала успішна реалізація двох проектів Матра "JUICE" та "Privet",- зазначив Анатолій Заславський. - З 1997 року благодійним фондом надається допомога Сосницькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернату І-Ш ступенів, зокрема реконструйовано та оснащено необхідним обладнанням майстерні (столярня, слюсарня, швейна). Також, завдяки допомозі Фонду "ProForKids" та безпосередньо його керівникам Барбарі та Клаусу Еккардам було придбано новітнє обладнання для офтальмологічного кабінету Чернігівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-Ш ступенів та оснащено навчальний, спальний корпус закладу новими меблями.