9,06% дітей не отримують державну допомогу

9,06% дітей не отримують державну допомогу

Згідно з інформацією, наданою прес-службою Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту станом на 1 липня 2010 року, за оперативними даними служб у справах дітей, за погодження з управліннями праці та соціального захисту населення державну допомогу відповідно до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” отримувало 56 844 дитини, які виховуються під опікою, піклуванням.

Це 90,4% від загальної кількості таких дітей. 9,06% дітей таку допомогу не отримують. Серед характерних причин неотримання державної допомоги, такі як є інші виплати на дитину (пенсії по втраті годувальника тощо), перевищення рівня допомоги – 3,09%. Є випадки, коли опікун, піклувальник не звертався за отриманням допомоги -1,2% (високий рівень доходів сімей опікунів, піклувальників, небажання опікунів, піклувальників збирати необхідні для призначення допомоги документи); або їм відмовлено в отриманні допомоги (відсутність визначених законодавством документів, зокрема рішення суду про стягнення з батьків дитини аліментів) – 0,2%;

Серед інших причин також перебування дітей у спеціалізованих закладах, опікуни, піклувальники не встигають вчасно переоформлювати щопівроку документи, сім`я разом з дитиною проживає за кордоном, загалом це – 4,2%.

Із загальної кількості сімей опікунів, піклувальників 2,9% перебувають під соціальним супроводом центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах, 19,6% сімей опікунів, піклувальників перебувають під соціальним інспектуванням центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.