Усиновлення українських дітей іноземцями відтепер має низку особливостей

Усиновлення українських дітей іноземцями відтепер має низку особливостей

За словами Міністра, в Державному департаменті знаходиться майже 15 тисяч справ дітей вже всиновлених іноземними громадянами та 1 200 справ іноземців, які виявили бажання усиновити українську дитину.

Серед них 390 громадян США, 350 іспанців, 119 італійців, 108 громадян Франції тощо. Лише по одній родині з Бельгії, Мексики, Португалії, Словенії та Хорватії висловили бажання стати батьками українським дітям.

Юрій ПАВЛЕНКО повідомив, що серед особливостей усиновлення українських дітей іноземцями варто відзначити наявність в штаті Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини офіційних перекладачів з 5 основних мов.

Представники сімей та перекладачі, які не є працівниками Департаменту, не братимуть участі у проведенні співбесід з іноземцями - кандидатами в усиновлювачі.

Всі кандидати в усиновлювачі, поставлені на облік ліквідованим Центром з усиновлення, протягом липня 2006 року мають подати заяви про підтвердження бажання усиновити дитину в Державний департамент з усиновлення та захисту прав дитини.

Реєстраційні номери, які були надані кандидатам Центром з усиновлення, будуть збережені.

Протягом серпня, всі кандидати в усиновлювачі, які подали заяви до Департаменту мають узгодити дату приїзду в Україну.

Співбесіди з кандидатами в усиновлювачі будуть проводитись з 1 вересня на підставі письмових запрошень Департаменту.

Прийом нових документів від громадян, які виявили бажання усиновити дітей з України, буде проводитися з 1 січня 2007 року.

«Безумовно пріоритетним залишається національне усиновлення, разом з тим ми робимо все можливе щоб іноземні громадяни мали можливість максимально прозоро і без затягувань оформити документи і реалізувати право української дитини мати батьків. Ми намагаємось максимально усунути від процесу усиновлення безліч «помічників», і підвищуємо відповідальність державних службовців, які відповідають за долю дітей» – сказав Юрій ПАВЛЕНКО.