Кожний п'ятий школяр України навчається в російській школі

Кожний п'ятий школяр України навчається в російській школі

За даними Міністерства освіти України, кожний п'ятий український школяр навчається в школі з російською мовою навчання.

Як повідомив заступник міністра освіти та науки України Віктор Огнев'юк, в Україні навчання російською мовою ведеться в 1 тис. 500 школах, з яких близько 600 - сільські, більше 900 - міські.

Всього в школах з російською мовою навчання навчаються 1 млн 200 тис. учнів. "Тобто, можна сказати, що кожний п'ятий школяр в Україні вчиться російською мовою", - відзначив заступник міністра.

Крім того, у близько 150 школах навчання ведеться мовою національних меншостей , які проживають на території України. Зокрема, в школах з румунською мовою навчання вчаться більше 27 тис. школярів, угорською - близько 20 тис. (у Закарпатській області), молдавською - 6,5 тис. (в основному в Одеській області), кримсько- татарською - майже 6 тис., польською мовою - 1,4 тис.

Є також школи, де весь навчальний процес ведеться англійською мовою (у них навчаються близько 250 школярів), болгарською (близько 120 учнів), словацькою (близько 100 учнів) мовами, а також ідиш та івриті.

Крім того, в 550-ти школах навчання ведеться на двох мовах, приміром, українською та російською, кримсько-татарською та російською.

За словами Віктора Огнев'юка, цього року на видання підручників на мовах національних меншостей виділено 10 млн грн.

Всього в Україні налічується близько 20 тис. навчальних установ, у яких навчаються близько 5 млн 200 тис. Школярів

//osvita.org.ua/