Київських першокласників навчать християнській етиці

Київських першокласників навчать християнській етиці

«Християнська етика в українській культурі», - так називається новий предмет, який буде введено з 1 вересня 2007 року у ста київських школах.

Відповідний указ Головного управління освіти та науки КМДА вже завізовано замісником мера з гуманітарних питань Віталієм Журавським. Про це він розповів на прес-конференції після громадських слухань на тему «Модернізація освіти в контексті європейських цінностей», що відбулися 20 червня.

За словами Журавського, відбудеться це в тих школах, де педагогічні ради вирішили викладати дану дисципліну. Новий предмет буде вивчатися один раз на тиждень у 1-4 класах. На відміну від просто етики, яка буде викладатися факультативно у 5 та 6 класах, християнська етика буде обов’язковою для вивчення. Але, ймовірні і виключення.

«Якщо у класі є батьки атеїсти або фундаментальні іудеї або мусульмани, не секрет, що є клерикальні шовіністи, і вони кажуть «ні», тоді нема питань – їх дитина не буде відвідувати ці заняття. Але в цей час він буде перебувати в бібліотеці разом з педагогом-організатором», - пояснив Віталій Журавський.

Разом з тим, він переконаний, «переважна більшість дітей буде вчити цей предмет, тому що Україна – християнська держава».

Зам мера стверджує, що введення нового предмету повністю відповідає європейській традиції, тому о у багатьох європейських школах викладаються аналогічні дисципліни і навіть «Закон Божий», в рамках якого вивчається не тільки релігійне світобачення, але і церковні обряди і правила. При цьому Журавський підкреслює, що християнська етика в українській культурі є виключно культурологічним предметом.