Чілдрен Кінофест 2021: постер фестивалю, фільм-ретроспектива та журі Конкурсу дитячих фільмів

Чілдрен Кінофест 2021: постер фестивалю, фільм-ретроспектива та журі Конкурсу дитячих фільмів

Імідж восьмого Чілдрен Кінофесту натхненний ретрофільмом "Лисенятко Вук". Переможців конкурсу дитячих фільмів традиційно визначають відомі українські кінематографісти.

Отже, 8-й Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків "Чілдрен Кінофест" представляє офіційний постер.

чілдрен кінофест 2021

Натхненням для його створення стало лисенятко Вук — головний герой однойменного пригодницького анімаційного фільму. Угорська стрічка, знята за мотивами дитячих оповідань Іштвана Фекете, побачила світ у 1981-му, а цього року відзначає своє 40-річчя. На цьогорічному постері символу Чілдрен Кінофесту, Совеню Чарлі, ніби дитячою рукою домальовані лисячі вушка, вуса й хвіст. "Лисенятко Вук" продемонструють глядачам фестивалю на ретроспективному показі.

Чілдрен Кінофест 2021: постер фестивалю, фільм-ретроспектива та журі Конкурсу дитячих фільмів - изображение №1

У межах Чілдрен Кінофесту вже вп’яте відбудеться Конкурс дитячих фільмів. До складу журі увійшли режисер-постановник фантастичного анімаційного фільму "Віктор_Робот" Анатолій Лавренішин, режисер драми "Додому" Наріман Алієв та письменниця, режисерка документального хіта "Земля блакитна, ніби апельсин" Ірина Цілик.

Чілдрен Кінофест 2021: постер фестивалю, фільм-ретроспектива та журі Конкурсу дитячих фільмів - изображение №2
Коли я вчилася в кіновузі двадцять років тому, знімати фільми було дуже дорого, були часи депресії в українській кіноіндустрії, і тому майже ніхто нічого не знімав. Зараз створювати професійне кіно також дуже дорого, і все ж дещо змінилося. Часом достатньо простого смартфона, аби зафільмувати унікальні кадри. А потім ці кадри мандрують топовими кінофестивалями світу і відкривають всім нам двері в інші світи.

Сучасні діти народжуються з ґаджетами в руках. Мені як мамі це не завжди подобається, а з іншого боку страшенно цікаво спостерігати за тим, як деякі діти перетворюють їх часом на особливі інструменти. Розповідати історії у формі кіно про себе та інших людей — це творчий шлях до самопізнання.

Це дуже круто, коли діти знімають кіно. Я всім серцем за фестивалі дитячого кіно і за діалог між різними людьми, маленькими і дорослими. За можливість висловитися і бути почутими. За різні теми і будь-які форми вираження. За безстрашність бути собою. І за любов. Тому що кіно — це безкінечна любов і магічний світ. Спробувавши хоч раз кінознімальний процес на смак, легко в нього закохатися. І вік учасників тут не має ніякого значення. Тож до зустрічі на фестивалі!

— говорить членкиня журі Ірина Цілик.

Прийом робіт на участь у конкурсі триває до 4 травня 2021 року. Двадцять фільмів-фіналістів покажуть у містах-учасниках фестивалю в межах 8-го Чілдрен Кінофесту. Переможці конкурсу будуть відзначені призами від 4 до 15 тисяч гривень. Ознайомитися з умовами участі можна на сайті Чілдрен Кінофесту.

8-й Чілдрен Кінофест відбудеться з 28 травня до 6 червня 2021 року в понад 20 містах України.

До конкурсної програми фестивалю увійдуть фільми для аудиторії віком від 4 років, відібрані командою Чілдрен Кінофесту на найбільших європейських кінооглядах для дітей та підлітків. Повну програму фестивалю буде оголошено наприкінці квітня.

Місія фестивалю — розвивати в Україні традицію спільних сімейних походів у кіно, залучати дітей до перегляду і створення кінофільмів. Усі покази — безкоштовні за попередньою реєстрацією на сайті фестивалю. Щороку Чілдрен Кінофест співпрацює з благодійними організаціями — на покази запрошуються діти із вразливих соціальних груп: постраждалі від конфлікту на сході України, діти з інвалідністю, сироти тощо.