Зниження у посаді

Зниження у посаді

Запитання:

Имеет ли право работодатель понизить в должности женщину, находящуюся в декретном отпуске, без ее ведома.

Со мной такое случилось, правда оклад при этом не пострадал.

Відповідь:

Переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві в установі, організації допускається тільки за згодою працівника (ч.1 ст.32 Кодексу законів про працю).

Не потребує згоди працівника переміщення його на тому ж підприємстві, в установі, організації на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ у тій же місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті у межах спеціальності, кваліфікації чи посади, обумовленої трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права переміщати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров'я.

У зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Юридична консультація ВЖНДО «Дія»