Генетика/виховання: роль батьків в успішності дітей в школі

Автор
Генетика/виховання: роль батьків в успішності дітей в школі

Родина відіграє ключову роль у процесі формування особистості. Саме в сім'ї малюк починає робити свої перші кроки назустріч пізнанню світу. До того ж батьки відповідальні за формування у сина чи доньки поглядів на життя і моральних цінностей. Безумовно, навколишній світ теж суттєво впливає на особистість, але її становлення починається в родині!

Дбайливі мами й татусі завжди прагнуть, щоби їхні діти уникали проблем, добре навчалися у школі, а в дорослому віці робили великі справи. Синергією всього цього є успішність. Як зробити так, щоби малеча впевнено крокувала сходами успіху? Єдиного рецепта не існує. А втім, є алгоритм дій, який допоможе досягти висот. Про нього розповіли експерти онлайн-школи "На Урок".

Генетика/виховання: роль батьків в успішності дітей в школі - изображение №1
  1. Дитина виросте успішною та щасливою лише в атмосфері любові та довіри. Приймайте її з усіма особливостями. Даруйте любов і підтримку.
  2. Рівень знань у малечі неабияк залежить від того, наскільки ви забезпечите можливість займатися в бібліотеках, відвідувати музеї, відпочивати на природі абощо.
  3. Спокійно ставтеся до негативних емоцій. Якщо у вашої дитини щось не виходить, вона злиться і засмучується з цього приводу, не ігноруйте ці почуття. Краще відверто обговорити проблему і спробувати разом знайти вихід.
  4. Давайте можливість обирати. Таким чином ви не тільки виховаєте в дитини почуття відповідальності, а й допоможете підвищити самооцінку. Дитина, яку батьки постійно обмежують у виборі, сприймає це так: "Мої бажання не мають значення". А це цілком логічно призводить до того, що почуття власного "я" залишиться нерозвиненим.
  5. Власним прикладом покажіть, чому важливо постійно розвиватися. Головний меседж — удосконалення вже наявних навичок та вивчення нового має бути вмотивованим, а не примусовим.
  6. Розкажіть дівчинці чи хлопчику про гендерні та соціальні ролі, поясніть, чому важливо вчитися розв'язувати конфлікти та справлятися з труднощами.
  7. Сприяйте розвитку задатків та здібностей. З ранніх років розвивайте творчі здібності: малюйте, займайтеся музикою і танцями, вигадуйте вірші, оповідання, власну версію закінчення відомих казок абощо.
  8. Привчайте дитину до здорового способу життя та занять спортом. І краще демонструвати це на власному прикладі! Роблячи перші успішні кроки у спорті, малюк відчує смак перемоги, що мотивуватиме рухатися далі.
  9. Навчайте ставити мету та досягати її. Дитина має усвідомити, що на шляху до цілі можуть траплятися невдачі чи труднощі. І це цілком нормально! Цього не варто боятися.
  10. Постійно цікавтеся справами своєї малечі. Будьте для неї не наставником, а другом, який не примушує щось робити, а радить, як краще вчинити.
Генетика/виховання: роль батьків в успішності дітей в школі - изображение №2

У процесі розвитку свого чада намагайтеся застосовувати одну з найпопулярніших мотивацій: допитливість! Це допоможе дитині ставати жадібною до знань та продумувати власну траєкторію саморозвитку.

Генетика/виховання: роль батьків в успішності дітей в школі - изображение №3

А для того, щоби ваш син чи донька не втрачали зацікавленість у навчанні, заняття у школі ви можете доповнити різноманітними онлайн-курсами від школи "На Урок". Тут лектори знають, як простими словами пояснити складні речі, та як надихати учнів модерними методами викладання. Спробуйте! І ваші діти переконаються в тому, що навчання може бути цікавим та захопливим.