Історія кубика LEGO

Історія кубика LEGO

Можливості гри з кубиками LEGO безмежні: шість кубиків 2х4 одного кольору можна скомбінувати у 915 103 765 різних способів.

28 січня 2008 року о 13:58 кубик

LEGO

відзначив свою 50-у річницю. В цю саму хвилину 50 років тому Годфред Кірк Крістіансен подав заявку на патент іграшкових будівельних кубиків у м. Копенгагені, Данія.

Цей патент став довгоочікуваним проривом для компанії LEGO Group. Завдяки хитромудрій системі взаємозв'язку і практично необмеженій кількості можливих комбінацій, перший кубик LEGOзаклав основу для того, щоб стати всесвітньо відомим брендом. З того часу кубик LEGO вже двічі був визнаний «Іграшкою століття».

Історія кубика розпочалась у 1947 році, коли Оле Кірку Крістіансену, засновнику компанії LEGO Group, один британський торговець із міста Халл, який займався продажем машин для відливу форм із пластику, показав абсолютно новий матеріал - пластик.

Торговець подорожував Данією, відвідуючи різні іграшкові компанії, і скрізь показував кубик, зроблений з пластику. Він вірив у те, що кубик може стати успішною бізнес-ідеєю. Окрім Оле Кірка Крістіансена, в кубик і його потенціал також повірили його син і онук.

Побачивши величезний потенціал в кубику, Оле Кірк поцікавився у своїх працівників і синів, що вони про це думають. Спочатку всі вони порадили продовжувати старанно працювати над дерев'яними іграшками, які були досить успішним бізнесом. Оле Кірк відповів: «Хіба ви не бачите, що у вас просто немає віри? Якщо ми все зробимо правильно, ми зможемо продавати ці кубики дітям по всьому світу!»

Виготовлені вперше в 1949 році кубики LEGO, що отримали тоді назву Automatic Binding Bricks, були порожніми і мали отвори на кінцях, у які кріпилися вікна та двері. У 1953 році кубики були перейменовані на LEGO Mursten («цеглини» датською) і почався тривалий процес удосконалення кубика LEGO і його можливостей. Першим завданням стало усунення недоліку, який полягав у недостатньо міцному кріпленні кубиків.

У той час лінійка продуктів LEGO складалася з кубиків LEGO, дерев'яних та пластикових іграшок. Трактор Massey Fergusson сірого кольору був бестселером на початку 1950-х, у той час як кубик LEGO був лише малою нішею в діяльності компанії.

У 1954 році Годфред Кірк Крістіансен, син Оле Кірка, повертаючись з Англії, познайомився з Троелсом Петерсеном, директором датського магазину іграшок. Вони обговорювали бізнес, і пан Петерсен акцентував увагу на тому, що іграшковому бізнесу не вистачає системи. Годфред Кірк Крістіансен чимало розмірковував над ідеєю системи і вірив, що тільки кубик LEGO підходить для її створення.

У 1955 LEGO System of Play Система Гри LEGO») вперше втілилася у випуску набору LEGO Town Plan no.1. Концепція продукту полягала в тому, що всі елементи LEGO повинні бути сумісними між собою. LEGO Town Plan вніс у процес гри важливість навчання. Граючи з LEGO Town Plan та елементами LEGO, батьки могли навчати своїх дітей правил дорожнього руху, в той час як далеко не в кожної родини був автомобіль.

Тим часом в майстерні старанно працювали над покращенням кріплення

кубиків, до чого активно долучався і Годфред Кірк Крістіансен. В основі цього вдосконалення було дві речі: по-перше, фундаментальне переконання компанії щодо безмежних можливостей гри, а саме – можливості побудувати що завгодно за допомогою елементів LEGO по-друге - покращення якості продукції. Філософія Оле Кірка Крістіансена – «тільки найкраще є достатньо добрим» для дитини – була завжди вкрай важлива для компанії LEGO Group.

Врешті-решт, у 1957 році було знайдено рішення: розроблена будівельна система, що складається з кубика з трьома внутрішніми трубками, що мають потрійне з'єднання зі штифтами на верхній частині кубиків.

Чудово розуміючи, що його відкриття може надихнути інших знайти схожі рішення, Годфред Кірк Крістіансен продовжував пошук альтернативних шляхів для збільшення сили кріплення кубиків. У результаті було винайдено 4 варіанти, одним із яких був кубик з трьома хрестами замість трубок. У 1958 році були запатентовані ілюстрації та принципи відливу форм із пластика для п'яти різних рішень. З того часу патент був зареєстрований у 33 країнах по всьому світу.

У 1979 році онук Оле Кірка, Кіелд Кірк Крістіансен, який сьогодні є власником LEGO Group, запровадив систему, ґрунтуючись на ідеях свого батька та діда. Він хотів, щоб продукти LEGO можна було розрізняти, і створив лінійки продуктів, такі як LEGOLAND Castle, LEGOLAND Space і LEGOLAND Town. Він також прагнув надавати дітям найкращі іграшки LEGO, що відповідають віку і використовуються за призначенням, тому він ввів маркування, що позначає вікову категорію продукції.

У 1998 році Кіелд Кірк Крістіансен розпочав нову еру для продукції LEGO, коли LEGO Group розробила LEGO MINDSTORMS - набір робототехніки, який взяв найкраще від віртуального та реального світів. «Розумний» кубик LEGO в LEGO MINDSTORMS дозволяє будувати і програмувати роботів для виконання будь-яких завдань.

Сьогодні кубик LEGO так само є основою унікальної високоякісної будівельної системи. Ця система надає дітям будь-якого віку необмежені можливості творчої реалізації, вона стимулює розвиток уяви у веселий, систематичний і логічний спосіб. Система LEGO дає можливість легко комбінувати тисячі різних елементів практично у необмежену кількість способів і так само легко їх розбирати. Місія LEGO - надихати і розвивати творців майбутнього.

Повертаючись у 1934 рік, хотілося б також згадати про ідею назви LEGO. Оле Кірк Крістіансен склав перші дві букви двох датських слів: LEg GOdt («Грай добре»), абсолютно не підозрюючи, що в перекладі з латини слово lego означає «я збираю».

Сьогодні слово LEGO – це і назва компанії, і власне ідея бренду. Мрія Оле Кірка Крістіансена, щоб усі діти у світі могли грати в кубики LEGO, стала реальністю. На сьогодні виготовлено вже понад 400 млрд. елементів LEGO. Теоретично це означає, що у кожної людини на планеті Земля є 62 елементи LEGO.