Штучне переривання вагітності методом вакуум-аспірації

Штучне переривання вагітності методом вакуум-аспірації

Медичні показання для штучного переривання вагітності визначаються амбулаторно-поліклінічними чи стаціонарними закладами охорони здоров'я.

Операцію штучного переривання вагітності методом вакуум-аспірації в амбулаторних умовах дозволяється проводити при затримці менструації не більше 20 днів.

Операцію штучного переривання вагітності ранніх строків методом вакуум-аспірації дозволяється проводити у жіночих консультаціях і гінекологічних відділеннях, для чого виділяється мала операційна, кімната відпочинку з кушетками для короткочасного перебування жінок після операції.

Для встановлення вагітності ранніх строків рекомендується використовувати різні методи діагностики: дослідження сечі на хоріонічний гонадотропін, проби з індикаторами типу гравімун, інші тести функціональної діагностики, ультразвукове сканування.

Перед направленням на операцію переривання вагітності ранніх строків жінці проводять бактеріологічне дослідження мазків із уретри, цервікального каналу і піхви, аналіз крові на RW, СНІД, у першовагітних визначається резус-приналежність крові.

Операція вакуум-аспірації проводиться із дотриманням правил асептики і антисептики, без розширювання цервікального каналу шляхом введення в порожнину матки пластмасової канюлі діаметром 4-6 мм (урологічного еластичного катетера, наконечника для вакуум-аспірації), з'єднаної з апаратом для переривання вагітності АПГ-02. Аспірація проводиться при від'ємному тиску до 0,8-1,0 атмосфери.

Питання про знеболювання операції вирішується індивідуально. З метою релаксації цервікального каналу, зняття емоційного напруження перед операцією може вводитися внутрішньом'язово 2-5 мл розчину баралгіну, 1 мл 0,5% розчину седуксену або інших спазмолітичних і седативних препаратів.

При отриманні мізерного аспірату із порожнини матки, особливо у жінок з порушенням менструального циклу, аспірат направляють на гістологічне дослідження для підтвердження або виключення вагітності.

Після переривання першої вагітності методом вакуум-аспірації жінці з резус-негативною приналежністю крові проводять імунізацію імуноглобуліном антирезус Rho (Д) людини за відповідною методикою.

Після операції вакуум-аспірації, що пройшла без ускладнень, жінка протягом 1-2 годин повинна знаходитись у спеціально виділеній кімнаті відпочинку під наглядом медичного персоналу.

Жінкам, яким проведено операцію переривання вагітності ранніх строків, слід здійснити індивідуальний підбір засобів контрацепції, при відсутності протипоказань рекомендується ввести внутрішньоматкову спіраль або призначити гормональну контрацепцію і поставити її на диспансерний нагляд із заповненням контрольної картки.

Відомості про переривання вагітності ранніх строків методом вакуум-аспірації, проведеної у жіночій консультації, заносяться до медичної картки амбулаторного хворого, журналу запису амбулаторних операцій, статистичного талона для реєстрації заключних діагнозів; у гінекологічному стаціонарі вакуум-аспірація при ранніх строках вагітності реєструється в медичних документах, журналах, форма яких затверджена Міністерством охорони здоров'я України, встановлених для реєстрації операції штучного аборту.

Юридична консультація ВЖНДО «Дія»