Чадний газ, діоксид азоту та сажа: що ще виділяється під час роботи генераторів та хто у зоні ризику

Читать на русском
Автор
Чадний газ, діоксид азоту та сажа: що ще виділяється під час роботи генераторів та хто у зоні ризику Новина оновлена 25 червня 2024, 07:43

Кілька категорій громадян особливо вразливі до вихлопів

Масове використання генераторів в Україні через перебої з електропостачанням може становити серйозну загрозу здоров'ю населення. За словами лікаря-пульмонолога Олександра Іващенка, генератори виділяють цілий "коктейль" шкідливих речовин.

Про це лікар розповів в коментарі виданню "Телеграф". Повну версію читайте у матеріалі: Чому вуличні генератори варто оминати, — експерти вказали на серйозну проблему

Основні небезпечні компоненти, які виділяються при роботі генераторів:

  • Діоксид азоту — може викликати сильний кашель і головний біль.
  • Діоксид сірки — подразнює дихальні шляхи, провокуючи кашель, задишку та виділення з носа.
  • Сажа — осідає в легенях, погіршуючи їх роботу та викликаючи алергії.
  • Чадний газ (оксид вуглецю) — найнебезпечніший компонент, який витісняє кисень з крові, що може призвести до серйозного кисневого голодування організму.

Особливо вразливими до вихлопів генераторів є люди з хронічними захворюваннями дихальної системи, зокрема хворі на бронхіальну астму та хронічні обструктивні захворювання легень.

Експерти рекомендують не перебувати тривалий час поблизу працюючих генераторів та, за можливості, триматися на безпечній відстані. На жаль, звичайні медичні маски не забезпечують повного захисту від усіх шкідливих речовин у повітрі.

Враховуючи поточну ситуацію в країні, повністю відмовитися від використання генераторів неможливо. Проте важливо усвідомлювати ризики та вживати заходів для мінімізації негативного впливу на здоров'я.

Info Icon

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.