Ожеледиця не страшна: як падати, щоб не травмуватися
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 7316
Від травм на слизькій дорозі ніхто не застрахований
Синоптики не обіцяють сильних морозів в Україні на зиму 2022/23 років, проте у цей період очікується велика кількість опадів. Ці два фактори підвищують ймовірність виникнення крижаної кірки на вулицях, що збільшує ризики падіння та отримання різноманітних травм.
Як розповів лікар травматолог-ортопед Клініки "МЕДСІ на Ленінському проспекті" Юрій Коромислов, слова якого наводить inbusiness.kz, при пересуванні слизькою поверхнею варто йти дрібними кроками та не тримати руки в кишенях.
"За сильної ожеледиці можна взяти з собою лижні палиці, а краще палиці для скандинавської ходьби", — сказав він.
Однак якщо ви починаєте відчувати, що падіння не уникнути, то варто дотримуватись кількох рекомендацій, щоб знизити ймовірність отримання серйозної травми.
- Якщо падаєте на спину, то підборіддя варто притиснути до грудей, щоб не вдаритися об лід потилицею;
- Згрупуйтеся — втягніть голову, зігніть коліна, лікті притисніть до корпусу;
- Якщо падаєте вперед, то руки не варто тримати повністю випрямленими, тому що це збільшить ризики отримання перелому в передпліччя або кисті;
- Найкраще падати на бік і перекотитися, а ось падати на сідниці не варто — це може призвести до травми куприка;
- Напруга м’язів допоможе захистити кістки, внутрішні органи та суглоби від травм та забиття.
Якщо ви все ж таки впали, то лікар рекомендує спочатку прислухатися до своїх відчуттів, якщо немає гострого болю, то можна вставати, інакше краще покликати на допомогу інших людей. Якщо ж від падіння ви знепритомніли хоча б на мить, то варто негайно звертатися до травмпункту.
Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про способи зробити своє взуття менш слизьким, щоб пересуватися по льоду більш комфортно.
Важливо:
будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.