Небезпечна вода: 5 страшних хвороб, які можна підчепити у прісній водоймі - як уникнути зараження

Читать на русском
Автор
Новина оновлена 04 липня 2022, 19:31

У прісних водоймах під час сильної спеки розмножуються шкідливі мікроорганізми

У морській воді, котра вважається лікувальною та безпечною, адже містить у собі сіль, йод та корисні мінерали, на відміну від прісної води. Купання у прісних водоймищах, особливо це стосується озер, вода у яких стояча, загрожує цілим букетом небезпечних інфекцій.

Портал "apteka.ua" оприлюднив топ-п'ятірку найнебезпечніших захворювань, які можна підчепити у таких водах.

Холера

Це одна з найдавніших хвороб, яка може передаватися через ґрунтові води та водойми, які містять у собі каналізаційні стоки із каловими та блювотними масами. Холерні вібріони живуть 5-25 днів і можуть легко потрапити до організму через маленьку відриту ранку.

Варто додати, що бактерії холери є одними з тих, які здатні існувати навіть у морській воді. А деякі вібріони й можуть розмножуватися у воді, котра містить йод.

Лептоспіроз

Дуже важке захворювання, яке можна підхопити у воді. Бактерії потрапляють у воду з фекаліями таких тварин як щурі, миші, собаки і свині. Після чого вони живуть у водоймі до 25 днів.

Заразитися лептоспірозом можна у випадку контакту слизових оболонок із забрудненою водою.

Ентеровірусна інфекція

Ця інфекція потрапляє до води із фекаліями людей, після чого вірус, опинившись у кишківнику або дихальних шляхах людини, викликає сильну нудоту, блювання, діарею, лихоманку, висипку на тілі, та може навіть спровокувати появу ангіни. У тяжких випадках зараження розвивається менінгіт, міокардит, перикардит.

Грибкові інфекції (мікози)

Грибок потрапляє у воду від заражених людей або через предмети, якими вони користувалися. Також інфекція може опинитися у воді завдяки зараженим птахам, тваринам, а також гризунам.

Зазвичай такі інфекції розвиваються повільно та досягають хронічної форми. Від грибів, які водяться у воді, першими уражаються шкіра, стопи та статеві органи.

Вірусний гепатит А

Ця форма гепатиту передається через брудні руки, воду та продукти харчування. Перші симптоми захворювання з'являються приблизно 30 днів. Відзначають порушення загального самопочуття, тяжкість та біль у правому підребер'ї, підвищення температури тіла, фарбування слизових оболонок та склер у жовтий колір, зміна кольору сечі. Якщо хвороба має приховану форму, це призводить до розвитку дискінезії жовчовивідних шляхів.

Запобігання зараженню — прості поради

  • Якщо поблизу водойми встановлена табличка із написом "Купатися заборонено", то йти у воду не потрібно;
  • Обходьте стороною водойми, які знаходяться неподалік очисних споруд, ферм, заводів або паркових зон;
  • Уникайте переповнених пляжів;
  • Якщо у водоймі ви бачите водоплавних птахів, то, ймовірніше за все, там вона кишить паразитами і мікробами;
  • Не купайтеся у водоймах, які "цвітуть" або у тих, де від води чути неприємний запах;
  • Категорично забороняється пити воду з прісних водойм;
  • Плавайте так, аби вода не потрапляла у рот і на слизові оболонки.

Раніше "Телеграф" повідомляв, як літом вберегтися від грибкової інфекції — поради лікарів.

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.