Віспа мавп у Європі: українцям розповіли, що треба знати
- Автор
- Дата публікації
- Автор
В Україні жодного випадку цієї хвороби не зафіксовано
В 11 країнах світу, серед яких і європейські, зафіксували небезпечне захворювання під назвою "мавп'яча віспа". До України ця хвороба ще не дісталася, однак Міністерство охорони здоров'я України зібрало інформацію про нього.
Відповідний допис з'явився на Facebook-сторінці МОЗ.
Тільки актуальні новини — читай наш Telegram
Як передається хвороба
Мавп'яча віспа передається під час прямого контакту з кров'ю, біологічними рідинами, ураженою шкірою або слизовою інфікованих осіб чи тварин.
Ще один фактор інфікування — вживання в їжу м'яса інфікованих тварин, яке не було належним чином оброблене.
Віспа мавп може передаватися від людини до людини — детальніше в інфографіці.
Ознаки та симптоми мавп'ячої віспи
Найпоширеніші симптоми віспи мавп — жар, сильний головний біль, запалені лімфовузли, біль у спині та м’язах, сильна слабкість.
Через кілька днів після появи температури у людини починають з’являтися висипання — здебільшого на обличчі, долонях та стопах, які перетворюються на бульбашки з рідиною. Згодом вони лопаються, на їх місці утворюють струпи, які можуть ставати рубцями.
Зазвичай люди одужують через два-чотири тижні, але бувають і летальні випадки.
Захворюванню мавп'ячої віспи можна запобігти — прості правила читайте у інфографіці.
Чи зафіксовано віспу мавп в Україні?
В Україні випадків захворювання на такий різновид віспи не зафіксовано, однак це захворювання виявили у частині європейських країн. До їх списку входять Іспанія, Португалія, Швеція, Італія, Франція, Німеччина та Великобританія.
Як повідомляв "Телеграф", у ВООЗ заявили, що через війну та гуманітарні проблеми в самій Україні може спалахнути епідемія холери.
Важливо:
будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.