Ліки в Європі: як українським біженцям знайти потрібний препарат

Читать на русском
Автор
1721
incomewm.ru

Як називаються популярні в Україні ліки на Заході

Після початку повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, багато українців були змушені виїхати до інших країн. Крім інших труднощів, українські біженці стикаються і з проблемами в пошуках знайомих ліків, які в кращому разі там носять незвичні назви, а то й зовсім заборонені до продажу.

"Телеграф" спробував розібратися у тому, які ліки використовують у країнах Заходу.

Аналгін та Баралгін

Популярне в Україні жарознижувальне та знеболювальне на Заході виробляється безліччю компаній тому носить різні назви, проте найчастіше його можна зустріти під назвою "Метамізол" (Metamizole). Втім, у багатьох країнах його дістати не так і просто, а в деяких, на кшталт Франції, США та Британії, він взагалі заборонений.

Парацетамол

Ще один популярний жарознижувальний засіб навіть в Україні має безліч назв: ацетамінофен, панадол, калпол, ефералган, рапідол, інфлуган та інші.

У Європі та США він найчастіше зустрічається під назвами Tylenol, Calpol, Panadol. Однак з урахуванням того, що у світі існує безліч компаній, які його виробляють, існує і безліч назв цих ліків.

Наприклад, у Польщі та США можна зустріти APAP, у Чехії та Словаччині – Paralen, в Угорщині – Rubophen, в Італії – Tachipirina, у Німеччині – Fensum або Enelfa. Водночас у більшості країн Європи та за її межами цей вид ліків також добре знають і під звичною для українців назвою Панадол.

Аспірин (Ацетилсаліцилова кислота)

Ще один ліки, які не потребують представлення у світі. У багатьох країнах препарат добре відомий під назвою Аспірин.

Втім, знайти його або аналоги (на зразок ібупрофену, диклофенаку або напроксену) в англомовних країнах можна також за абревіатурою NSAID (Non-steroidal anti-inflammatory drugs).

Аспірин, ібупрофен і напроксен відомі під цими іменами практично в усьому світі.

Цитрамон

Популярне на території колишнього СРСР знеболювальне можна знайти і в країнах Заходу.

У США воно зустрічається під назвою Excedrin або Goody’s Powder, у Британії воно продається під назвою Anadin Extra, у Німеччині – Dolomo, у Румунії – Antinevralgic. Однак у більшості країн східної Європи препарат зберігає звичну назву цитрамон.

Но-шпа та інші спазмолітики

Но-шпа (альтернативна назва Drotaverine) відома у багатьох країнах Східної та Центральної Європи, однак у Західній Європі її продаж заборонено.

Якщо ж у країні не продають но-шпу, можна пошукати Anisotropine, Atropine або Clidinium bromide.

Нагадаємо, "Телеграф" раніше розповідав про те, як біженці можуть оформити український паспорт, перебуваючи за межами рідної країни.

Info Icon

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.