Які маски найкраще захищають від коронавірусу: фахівці дали пояснення

Читать на русском
Автор
1656
Яка маска краще захищає від коронавірусу.
Яка маска краще захищає від коронавірусу.

Не всі маски однаково ефективно захищають від інфікування.

Ось уже два роки світ проживає в умовах поширення коронавірусної інфекції COVId-19, але у світі досі немає єдиної думки про те, які маски найефективніше захищають від інфікування. Відповісти на це питання спробували фахівці центру контролю за хворобами США (CDC) у своїх нових рекомендаціях.

Зокрема, у нових інструкціях зазначено, що маска повинна щільно прилягати до обличчя, давати найбільший захист та бути зручною для постійного носіння.

Зазначається, що маски з вільноплетеної тканини дають мінімальний захист. Трохи краще в цьому плані показують себе маски із щільної тканини, складеної в кілька кульок.

Інформація МОЗ України про COVID-19 та вакцинацію для пацієнтів та медиків

Для кращого захисту варто звернути увагу на маски або хірургічні маски типу KN95.

Однак найкращий захист забезпечують маски-респіратори на зразок N95 або інших, наприклад, N99, N100, P95, P99, P100, R95, R99 і R100.

"Важливо пам’ятати, що будь-яка маска краща, ніж відсутність маски", — зазначили в CDC.

При виборі маски варто звернути увагу на те, щоб вона щільно прилягала до носа, рота та підборіддя, а повітря не повинно виходити з області біля очей або з боків.

Рекомендація ВООЗ для населення у зв’язку з пандемією COVID-19

Як повідомлялося раніше, у Румунії нещодавно заборонили носити тканинні маски у публічних місцях. Тепер це розцінюється як відсутність маски і карається штрафом до 3,8 тисячі гривень.

Info Icon

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.