Забудьте про аптеку: безлікарські методи боротьби з гіпертонією в холодну пору

Читать на русском
Автор
3615
Зима - це час, коли люди, можуть страждати від гіпертонії (фото створене з допомогою ШІ) Новина оновлена 02 січня 2024, 17:47
Зима - це час, коли люди, можуть страждати від гіпертонії (фото створене з допомогою ШІ). Фото Телеграф

Зимові місяці та високий тиск - зростаюча проблема

З приходом зими багато людей, які страждають від гіпертонії, помічають підвищення артеріального тиску. Холодна погода може змусити кровоносні судини звужуватися, що ускладнює кровообіг та підвищує тиск. Однак, є способи контролювати цей стан без вдачі до медикаментів.

1. Акліматизація до холоду

Звикання до холодного клімату може допомогти тілу краще адаптуватися до зимових умов. Починати можна з коротких прогулянок на свіжому повітрі, поступово збільшуючи час перебування на холоді.

2. Регулярні фізичні вправи

Здорова фізична активність є ключовою у боротьбі з гіпертонією. Навіть помірні вправи, такі як ходьба чи плавання, можуть значно знизити артеріальний тиск.

3. Збалансоване харчування

Дієта, багата фруктами, овочами та цільними зернами, може допомогти у контролі гіпертонії. Важливо обмежити споживання натрію, яке часто знаходиться у перероблених продуктах.

4. Регуляція ваги

Надмірна вага може підвищувати тиск, тому її контроль є важливим у запобіганні гіпертонії.

5. Зменшення стресу

Стрес може викликати тимчасове підвищення кров'яного тиску. Методи зниження стресу, як-от медитація, глибоке дихання, або йога, можуть бути корисними.

6. Обмеження алкоголю та куріння

Куріння та часте вживання алкоголю можуть підвищувати артеріальний тиск. Відмова від цих звичок може значно покращити стан здоров'я.

7. Регулярний моніторинг тиску

Ведення щоденника артеріального тиску може допомогти відстежувати зміни та ефективність обраних методів контролю.

8.Обмежте споживання солі

Дорослі повинні споживати не більше 5 грам солі на день.

9.Спіть достатньо

Дорослі повинні спати не менше 7-8 годин на ніч.

Якщо ви дотримуєтеся цих рекомендацій, вам, можливо, не знадобляться ліки для контролю тиску. Однак якщо ваш тиск залишається високим, навіть попри ці зміни в способі життя, вам може знадобитися медикаментозне лікування.

Важливо: інформація на порталі Telegraf.com.ua, яка стосується здоров’я та медичної тематики, носить лише інформаційний характер і не є кваліфікованими медичними порадами у лікуванні патологічних станів. Будь-які поради щодо прийому медпрепаратів та лікуванні хвороб можуть давати лише кваліфіковані спеціалісти. Якщо у вас виникли проблеми зі здоров’ям — зверніться до лікаря.

Ось кілька додаткових порад, які можуть допомогти вам боротися з підвищеним тиском взимку:

  • Зробіть свій будинок теплішим. Це допоможе вам уникнути різких перепадів температури, які можуть призвести до підвищення тиску.
  • Носіть теплий одяг і взуття. Це допоможе вам залишатися в теплі та не переохолоджуватися.
  • Пийте багато рідини. Це допоможе вам уникнути зневоднення, яке може також призвести до підвищення тиску.

Раніше "Телеграф" розповідав, як правильно одягатися взимку. Підбираємо одяг, щоб не мерзнути й не пітніти.

Info Icon

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.