Супрун спростувала міф про яблука

Автор
Супрун спростувала міф про яблука

Кожного з раннього дитинства переконували, що яблука – це джерело вітамінів і мікроелементів, але існує поширена думка, що яблука містять залізо.

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун зазначає, що в яблуках немає заліза. І закопувати під дерево іржаву залізяку теж не треба.

Для чого потрібне залізо в нашому організмі

Воно потрібне для перенесення кисню еритроцитами, роботи м’язів, імунної системи, синтезу ДНК та функціонування низки ферментів.

Чим небезпечний брак заліза

Через брак заліза або його погане засвоєння, до прикладу, при недостатній шлунковій секреції чи хворобах кишківника, може розвинутися анемія. Близько 40-60% випадків анемії викликані через дефіцит заліза в раціоні.

Діагноз "анемія" ставлять, якщо рівень гемоглобіну статистичний нижче нижньої межі, і підтверджена відсутність запасів заліза. Скринінг рівня гемоглобіну проводять регулярно вагітним жінкам та дітям. Останнім слід робити аналіз крові щороку.

Коли рівень гемоглобіну недостатній, добавки заліза можуть прописати одразу, без подальших аналізів. Якщо наступна перевірка рівня гемоглобіну покаже його зростання, то інших тестів не призначають.

Якщо ж у людини анемія, то важливо зрозуміти, що вона саме залізодефіцитна. Бо якщо ні, слід знайти справжню причину і вжити терапевтичних заходів.

Вчені розповіли, як не вбити свій шлунок на роботі

Скільки потрібно заліза на добу

Добова потреба в залізі залежить від віку, ваги та фізіологічного стану:

- дітям до року потреба потрібно близько 11 міліграмів на добу

- старшим дітям 7-10 міліграмів

- підліткам і дорослим — 14-18 міліграмів

- людям старшим за 50 — 8 міліграмів

- під час вагітності потреба в залізі складає 27 мг на добу

- у грудному молоці є залізо, але його кількість недостатня для дітей, старших за 4-6 місяців