Як знайти час на спорт, якщо постійно зайнятий
- Автор
- 533
За даними досліджень, в середньому офісний працівник проводить 7-9 годин у положенні сидячи.
То як же бути тим, кому не вистачає 24 годин у добі, а ходити з пивним животиком і болем у спині не хочеться?
У цьому питанні нам допомогли розібратися hiitworks. Це мережа фітнес-студій, яка позиціонує себе як фітнес для зайнятих. Радять насамперед навчитися не забивати на себе, не панікувати і підходити до питання комплексно. Яким чином?
Його Величність Фітнес
Перше, що треба зробити, – наважитись почати. Далі – протриматись 21 день, адже за цей термін виробляється звичка. Потім буде легше.
Основа цієї системи – короткі 45-хвилинні тренування. Обов’язково з прицілом на результат: щоб схуднути, привести себе у форму, набратися енергії та відновитися. Додайте ще 15 хвилин на те, щоб вдягнути красиву тренувальну форму і прийняти душ – і виходить лише година на добу для себе.
Засновники студії запевняють, що цього абсолютно вистачить для того, щоб тримати себе у формі і ставати кращим. Годину не складно вписати в робочий графік, а продумане до секунди тренування не дає шансу відволікатися.
У чому переваги коротких тренувань? Передусім, тут не спрацює відмазка "нема часу" – за серфінгом в телефоні ви точно витрачаєте більше.
Тренування проводяться у маленьких групах до 12 осіб під керівництвом тренера. А отже не потрібно безцільно тягати залізо абощо, тут ви все робитимете правильно під пильним наглядом. Крім того, не вдасться себе пожаліти. На це просто не вистачить часу.
В першу чергу тренування впливають на ендокринну систему – покращується вуглеводний обмін і знижується втомлюваність. Для жителів міста, яких постійно "нагрібає", це ще й чудова мотивація і "чарівний пендель" для звершень і на роботі, і в особистому житті.
А якщо відвідувати тренування 4-5 разів на тиждень – бажаний результат гарантований, разом із приливом енергії.
Короткі тренування: як це працює?
Навіть людям із категорії "лінивців" не вдасться відмазатися через те, що вони ніколи не займалися фітнесом/це може нашкодити/не ясно, як правильно…
У студіях є спеціальна програма для новачків "Правильний старт", яка передбачає персонального тренера, фітнес-тестування, план тренувань і допомогу у тому, щоб знайти місце для фітнесу в і без того щільному графіку.
Правильне тренування на тиждень для схудненняНа вас чекають персональні та групові тренування, а також контроль і рекомендації – зайвих питань не виникатиме. А далі вже можна удосконалюватися і переходити на нові рівні – у hiitworks є різні програми для схуднення та набору м’язової маси.
Звісно, більшість запитів пов’язана із тим, щоб скинути зайву вагу, прибрати кілька сантиметрів з талії та стегон і домовитися з вагами про такий бажаний "мінус".
Харчування і вітаміни
Проте треба пам’ятати, що без харчування діла не буде. Не потрібно відразу кидатися у світ правильного харчування і здорового способу життя, обмежуючи себе в усьому.
Але переглянути раціон варто, особливо, якщо ви працюєте в офісі та любите робити перекуси, які можуть негативно впливати і на вагу, і на метаболізм.
Адже зазвичай перекуси робляться для того, щоб щось "жувати", а не від відчуття голоду. Найкращий рецепт – продумувати раціон на день заздалегідь, мінімізувати перекуси і пити більше води.
Далі поступово привчати себе до корисної їжі – замість батончиків вживати природні солодощі, у першій половині дня їсти менше швидких вуглеводів, і, навпаки, вживати більше овочів і складних вуглеводів.
Корисні звички
Першою корисною звичкою, звичайно, є пити воду. Проте є й інші, не менш важливі. Наприклад, раніше лягати спати і раніше прокидатись.
Нічний сон – надважлива річ, яка впливає і на самопочуття, і на продуктивність. Під час сну у нашому організмі відбуваються складні процеси, наприклад, відновлення м’язів, закріплення пам’яті та вивільнення гормонів, що регулюють апетит.
На противагу цьому, брак сну може викликати депресію, ожиріння, запальні процеси в організмі.
Тому лягаючи раніше і добираючи свою норму сну – у дорослих це 7-8 годин – ви допомагаєте організму відновлюватися, мозку – бути продуктивнішим, знижуєте апетит і покращуєте настрій. А більш ранній підйом допомагає встигати значно більше.
Лайфхаки для любителей спортзалуТакож важливо гуляти перед сном на свіжому повітрі хоча б пів години, щоб розслабитися, налаштуватися на відпочинок. Для цього ж можна привчити себе не користуватися телефоном за 20-40 хв до сну, щоб не напружувати очі та мозок.
Окрім цього, МОЗ України радить змінювати звичний маршрут на роботу, щоб частину шляху долати пішки, робити міні-зарядку на роботі, стежити за позою, в якій сидите, використовувати будь-яку можливість для додаткової активності. І тоді вже з легкого старту почати займатись спортом.
Розглядайте фітнес не як ворога, який забирає залишки вільного часу, а як можливість виплеснути негатив і залишатися здоровою, спортивною та енергійною людиною.