Правильне тренування на тиждень для схуднення

Автор
Правильне тренування на тиждень для схуднення

Графік тренувань – один з основних факторів, який забезпечує ефективність занять.

Якщо графік побудований оптимальним чином, виходячи з ваших цілей, то буде гарний результат, але якщо розпорядок складений неграмотно, то результат може бути мінімальним або навіть зворотним, інформує Ukr.Media.

Розглянемо оптимальну кількість тренувань в тиждень для схуднення.

Методики тренувань

Крім власне вибору методики тренувань слід також звернути увагу і на різні звички, які з тренуваннями поєднуються. Приміром, деякі займаються і після цього починають їсти солодку їжу, або випивають солодкі напої/енергетики. Таким чином нівелюється весь ефект і тіло перестає спалювати власні калорії.

Тому, перш ніж визначати кількість тренувань, потрібно обрати оптимальну методику. Також потрібно розглянути весь спектр звичок до і після тренувань, які приведуть до того, щоб отримати максимальний ефект і не зіпсувати нічого безграмотними діями.

Значення інтенсивності

Насправді багато що залежить не стільки від кількості тренувань на тиждень (хоча, звичайно, це теж має свій ефект) скільки він якості, зокрема від інтенсивності тренувань.

Основною метою, яку ви досягаєте інтенсивними тренуваннями, є запуск відновлювальних процесів в організмі:

  • м'язи під стресом вимагають додаткового постачання;
  • активізуються рух рідин;
  • суглоби та зв'язки відновлюються.
Лайфхаки для любителей спортзалу

Загалом, тіло починає працювати активніше та окремі його частини вимагають до себе, скажімо так, додаткової уваги. Саме тому організм активно витрачає і використовується власні ресурси, в тому числі й енергетичні. Коли мова йде про енергію, то тут, звичайно, мається на увазі головне енергетичне депо — жирові тканини.

Кількість тренувань

В ідеальному варіанті тренування для схуднення проводяться близько п'яти разів на тиждень, тобто повинно бути не багато днів відпочинку, а в основному тіло перебуває в інтенсивній роботі та активно діє протягом усього тижня. Однак, для нетренованого організму слід обирати інші варіанти та поступово додавати додаткові дні.

Цікавою методикою є чергування важких і легких тренувань протягом тижня, що дозволяє дотримуватися щільного графіка, але не виснажувати організм.

Починають з двох-трьох тренувань протягом тижня і після цього додають по одному дню для того щоб через 8-12 тижнів вийти на 5 або навіть більше занять в тиждень.

На початковому етапі вільні дні теж потрібно заповнювати активністю, але тільки доступною. Наприклад, можна більше ходити на прогулянки або займатися фізичною активністю, яка дозволяє підтримувати тонус.