Залежно від чого наш організм втрачає вагу

Автор
Залежно від чого наш організм втрачає вагу

Вага у людини — показник не постійний і може змінюватися протягом усього свідомого життя.

Вага у людини — показник не постійний і може змінюватися протягом усього свідомого життя. Факторів, які можуть на це вплинути, безліч: починаючи зі зміни статусу і закінчуючи природними процесами старіння. І, як правило, змінюється вага не в кращу сторону!

Що ж робити? Головне — не панікувати, а прийняти як факт зміну свого тіла і працювати з ним!

 Навчання в університеті

Не всі, але багато хто починають дорослішати у бік збільшення ваги саме в цей період. Згідно з результатами 22 досліджень, опублікованих в американському журналі BMC Obesity, за перший рік навчання приблизно 60% студентів набирають 3-4 кг. Це пояснюється тим, що з'являються свобода і почуття, що можна все. І ось це «можна все» найчастіше відноситься і до раціону харчування. З'являються нові друзі, звички, нові життєві обставини... Безсонні ночі перед сесіями змушують заїдати стрес, як правило, чим під руку попадеться. А правильна їжа потрапляє в останню чергу.

Вихід:

Як би банально не звучало, але потрібно спати, знаходити час на спорт і під час підготовки до іспитів запасатися здоровими снеками.

Лайфхак: замініть чіпси фісташками. Їх важче їсти!

Робота

Ви закінчили інститут і знайшли роботу. Нарешті беретеся за себе і починаєте пробувати різні дієти, щоб прийти у форму. І на цьому життєвому етапі набираєте ще 3-4 кг. Чому?

Згадаємо, що відбувається на дієтах. Коли тіло перестає отримувати звичну норму калорій, воно активує фізіологічні механізми, що відповідають за відчуття голоду і збільшення жирових відкладень. Жорстка дієта призводить до того, що ви фокусуєтеся на певних продуктах і багато в чому собі відмовляєте, що призводить до зривів і набору зайвих кілограмів.

Вихід:

Не можна боротися зі своїм тілом та накладати на нього жорсткі обмеження. Прислухайтеся до себе і харчуйтеся вдумливо.

Постарайтеся також викроїти час на фізичну активність. Його завжди можна знайти! Зрештою, залиште машину — ходіть пішки.

Перші роки сімейного життя

Змінив статус — змінив розмір одягу! Але чому? Що відбувається, коли люди обмінюються кільцями? Яка небесна благодать змушує їх товстіти?

Дієві способи позбутися стрессу та хвилювання

Укладаючи відносини, люди:

  • починають більше їсти за компанію;
  • менше рухатися за компанію;
  • забувають про свою зовнішність;
  • припиняють всякі дієти, дотримуватися для того, щоб влізти в сукню або фрак.

Адже все вже сталося, можна розслабитися.

Вихід:

Не використовуйте екстремальні дієти перед весіллям, вони неминуче приведуть до набору ваги після. Почніть приводити себе в порядок заздалегідь!

Якщо до весілля ви дотримувалися здорового харчування, на відміну від партнера, не переймайте поганих звичок, а намагайтеся схилити його на «світлу сторону».

Любіть і поважайте один одного. Так, так, ваш внутрішній стан неминуче впливає на зовнішній вигляд. Дослідження показують, що пари, які знаходяться в гармонійних відносинах, підтримують вагу з перших днів заміжжя і до зрілого життя.

Материнство

Після пологів жінці нелегко повернутися в колишню форму. По-перше, змінюється гормональний фон, а по-друге, все, що ви робили для підтримки фігури до вагітності, відходить на другий план. У вас немовля.

Згідно з даними журналу Obstetrics & Gyecology («Акушерство і гінекологія»), приблизно третина жінок, у яких до пологів індекс маси тіла був в нормі, через рік після них — набирають вагу або починають страждати від ожиріння.

Вихід:

Подумати про себе бажано не пізніше пів року після народження дитини. І це не значить сказати собі: «Яка ж я товста! Все! Закінчую їсти і переходжу до жорсткого графіку тренувань!»

Вчені розповіли, чому шкідливо користуватись тушшю кожного дня

Перше, що потрібно зробити, — подумати про те, коли можна викроїти час для сну. «Через недосип гормони, що відповідають за відчуття голоду і насичення, починають працювати зовсім по-іншому», — каже фахівець-дієтолог з Нью-Йорка.

Будьте до себе поблажливими! Не звинувачуйте себе за свою вагу, а краще подумайте, як здорова їжа поліпшить ваше самопочуття. Нехай кожен прийом їжі стане для вас кроком на шляху до здорового способу життя. Так, ви з'їли три цукерки, поки мили посуд, ну і що?! У вас є шанс виправитися — з'їжте корисний обід.

Ви кинули курити

Навіть ті, хто дуже хоче кинути палити, не роблять цього перш за все через страх погладшати. Тут не посперечаєшся! Коли кидаєш курити, дійсно можна набрати кілька кілограмів, тому, що нікотин пригнічує апетит.

Почуття голоду у тих, хто нещодавно кинув палити, сильніше, і їм частіше хочеться перекушувати з-за звички тримати в руках цигарку. І на зміну сигареті в руку потрапляє їжа, природно, не дуже корисна.

Вихід:

Намагайтеся мати під рукою корисні снеки: яблуко, банан або інший якийсь фрукт, горіхи, гіркий шоколад. Все краще, ніж чипси або печиво.

Не думайте про те, що ви погладшаєте. Страх не додасть вам сил!