Розвіюємо міфи про жувальну гумку

Автор
881
Розвіюємо міфи про жувальну гумку

З екранів телевізора нам обіцяють, що всього дві платівки жувальної гумки позбавлять від неприємного запаху з рота і появи карієсу.

Проте чи так це безпечно, як здається?

1. Фахівці рекомендують жувати жуйку не більше 5 хвилин і тільки після їжі. Якщо продовжувати це робити довше, то в порожньому шлунку виділяється шлунковий сік, що може призвести до розвитку гастриту і виразки шлунка.

2. Стоматологи закликають не замінювати повноцінне чищення зубів жувальною гумкою. Якщо під рукою не виявилося зубної щітки - краще замініть її водою, прополоскавши рот.

3. Жувальна гумка не врятує від появи карієсу зубів, адже він виникає не на жувальних поверхнях, а на міжзубних.

4. Жуйка приносить величезну шкоду зубної порожнини: вона руйнує пломби, мости і коронки. Руйнування проявляється як в механічному впливі на зуби, так і хімічному, оскільки утворена в процесі жування слина провокує луг, що роз'їдає пломби.

Чим можна запивати ліки

5. До складу жувальної гумки входимо аспартам - речовина, яка досі викликає підозру у лікарів. При розпаді цієї речовини в організмі утворюються дві амінокислоти - фенілаланін і аспаргін, а також метанол. Останній у деяких концентраціях небезпечний для вагітних жінок, оскільки негативно позначається на нормальному розвитку плоду.

6. Жуйка не позбавляє від неприємного запаху з рота. Ефект настільки короткочасний, що в цілому її можна назвати марною.