Нормальний сон — запорука вдалого схуднення

Автор
Нормальний сон — запорука вдалого схуднення

Чому важливо якісно і вдосталь спати, щоб схуднути.

Чим гірша якість сну у жінок і чим менше вони сплять, тим більше у їх раціоні доданого цукру, насичених жирів і кофеїну. Це показало нове дослідження, опубліковане у Journal of the American Heart Association.

Вчені вважають, що отримані ними результати важливі, оскільки у жінок високий ризик ожиріння і розладів сну. Обидва ці чинники можуть бути пов'язані з переїданням. Водночас, доданий цукор і нездорові жири збільшують ризик розвитку цукрового діабету 2 типу, ожиріння і хвороб серця.

"У сучасному житті ми часто працюємо допізна, пізно їмо та іноді забуваємо про те, наскільки важливий сон для підтримання здорового способу життя. Наше дослідження підкреслює важливість гарного якісного сну для підтримання здорової ваги тіла і, потенційно, профілактики хвороб серця у жінок", — сказала лікар Брук Аггарвал (Brooke Aggarwal), доцент Колумбійського університету, провідний автор дослідження.

Лікарі пояснили, чому корисно жити біля моря

Вчені з Медичного центру Ірвіна Колумбійського університету оцінили зв'язок між якістю сну та особливостями дієти майже 500 жінок у віці від 26 до 76 років. Інформацію про якість сну дослідники отримували зі слів учасниць дослідження. Також жінки повідомляли про те, як часто вони вживали різні продукти протягом року і раніше.

Жінки, які погано спали, отримували у середньому на 500-800 калорій на добу більше, ніж жінки з нормальним сном. Вони з'їдали більше шкідливих жирів та цукру і вживали менше клітковини й цілозернових продуктів, ніж наказують рекомендації з харчування.

Один з можливих механізмів впливу недосипання на переїдання — стимулювання голоду і пригнічення гормональних сигналів, які повідомляють про насичення, йдеться у дослідженні. Безсоння може впливати на гіпокамп — відділ мозку, який бере участь у регулюванні споживання їжі.