Скільки мандаринів можна з'їдати за день без шкоди для здоров'я

Автор
Скільки мандаринів можна з'їдати за день без шкоди для здоров'я

В мережі активно поширюється матеріал про те, що не можна з'їдати понад 4 мандарини на день, але виявилось, що це не так.

4 мандарини на день. Обмеження в 4 мандарини на день немає ніяких наукових підстав. ВООЗ, як і різні національні організації, рекомендує їсти в день не менше п'яти порцій фруктів і овочів. Лише іноді зустрічаються обмеження: наприклад, в рекомендаціях для американців йдеться про дві чашки фруктів на день (і про 2,5 для овочів).

І хоча раціон повинен бути різноманітним, відхилення від цієї рекомендації протягом декількох днів не повинні завдати серйозної шкоди здоров'ю.

Домогтися передозування конкретних вітамінів або інших речовин, вживаючи мандарини, неймовірно складно. Наприклад, потрібно з'їсти 7,5 кілограмів за раз, щоб вжити небезпечну дозу вітаміну C. На щастя, в мандаринах є клітковина (хоч і не так багато), яка сприяє почуттю насичення, і з'їсти їх в занадто великій кількості важко.

Однак в деяких випадках все ж краще не вживати мандарини. Це стосується людей з алергією, лікарі у всіх подібних випадках рекомендують уникати алергенів.

В мандаринах зовсім не багато вітаміну С, їхня позиція – десь в нижній частині рейтингу продуктів – між динею і цвітною капустою.

Мандарини викликають алергію

Також в статті йшлось про те, що зловживання мандаринами може викликати алергію. Насправді таким чином не можна отримати алергію.

Але іноді, якщо людина їсть багато якихось продуктів, можуть виникнути симптоми, схожі на алергічні. Одне з пояснень – харчова нестерпність, яка залежить саме від дози.

Вчені розповіли, що гірше, пити часто, але в міру чи напиватись, але рідко

Детоксикація мандаринами

В тексті йшлось, що мандарини можуть покращити імунітет та мають детоксну дію. Але у цих тверджень немає наукового підґрунтя. Детоксикація за допомогою їжі неможлива. Здоровій людині вона і не потрібна: її печінка і нирки самостійно справляються із захистом організму. Підвищити імунітет за допомогою продуктів теж не можна (як і за допомогою ліків у в цілому здорових людей).