Вчені розповіли, що гірше, пити часто, але в міру чи напиватись, але рідко

Автор
Вчені розповіли, що гірше, пити часто, але в міру чи напиватись, але рідко

П'янство вважають одією із найзгубніших звичок для здлоров'я. Іноді можна почути таку думку, що "пити треба вміти".

Однак, корейські вчені, про яких пише Study Finds, кажуть, що пити алкоголь часто шкідливіше для серця, ніж час від часу сильно напиватися. Зокрема, регулярне вживання будь-якої кількості алкоголю сприяє більшому ризику розвитку фібриляції передсердь, ніж випадкова нічна випивка.

Рекомендації щодо вживання алкоголю були спрямовані на зниження абсолютної кількості, а не частоти, пояснюють дослідники. Однак дослідження довело, що для захисту від аритмії потрібно пити рідше. Дослідження грунтується на даних майже 10 мільйонів осіб, у яких на момент першого огляду у 2009 році аритмії не було.

У ході дослідження у них також запитали про звички вживання алкоголю. Потім за кожним з учасників спостерігали до 2017 року, щоб з’ясувати, у кого захворювання розвинеться.

Виявилося, що вирішальним чинником ризику для розвитку аритмії виявилася частота, з якою учасники вживали алкоголь.

Супрун розповіла, що потрібно їсти для здоров'я судин

Найбільше ризикували, ті хто вживав алкоголь щодня. Найменше – ті, хто дозволяв собі спиртне раз на тиждень. А от звичка напиватися конкретно, але рідко, що цікаво, чіткого зв’язку з розвитком захворювання не продемонструвала. Однак це, звісно, не є закликом до того, що варто напиватися: алкоголь є фактором ризику для серцевих захворювань.