Цікаві факти про людські сльози

Автор
2159
Цікаві факти про людські сльози

Людям властиво час від часу плакати, і сльози — природна реакція організму на різні емоційні потрясіння.

Людям властиво час від часу плакати, і сльози — природна реакція організму на різні емоційні потрясіння. Людина може заплакати від самих різних емоцій, як від негативних, так і позитивних, але насправді сльози виконують насамперед захисну функцію. Приміром, якщо вам в обличчя буде дути різкий вітер, очі почнуть сльозитися, щоб уберегтися від можливих пошкоджень. Аналогічна реакція послідує і на потрапляння в око якого-небудь стороннього тіла.

Факти про сльози

Слізні залози людини в нормальних умовах виділяють в середньому 0,5-1 мл сліз в день, якщо, звичайно, вона не плаче.

Сльози виробляються не тільки у людей, але й в інших ссавців, а також у плазунів, птахів та земноводних.

В наших сльозах міститься певна доза лугу.

Творець пеніциліну Олександр Флемінг вперше звернув увагу на те, що сльози — це не «просто вода». До їх складу входить так званий лізоцим — речовина, здатна знищувати мікроби. Лізоцим добре дезінфікує очне яблуко.

Близько 98% людської сльозинки становить вода, тобто в сльозах міститься приблизно стільки ж води, скільки в огірках.

Хімічний склад сліз схожий зі складом крові, але на відміну від крові в слізній рідині більша концентрація калію і хлору, а ось органічних кислот менше.

Сльози виділяються не тільки через очі. По наскрізному каналу вони проникають у дихальні органи та зволожують слизову оболонку носа. Проникає в ніс разом зі сльозами й лізоцим, який очищає повітря, що вдихається нами.

Сльози несуть в собі не менше інформації, ніж крапля крові: їх хімічний склад в залежності від стану організму постійно змінюється.

Також вони допомагають плекати рогівку ока поживними речовинами.

Який ідеальний час для кави: дослідження

Сльози бувають фізіологічними — рефлекторними, потрібними для зволоження та очищення очей, і емоційними, що виникають як реакція на емоційне потрясіння.

Виробляються вони слізними залозами, розташованими в особливій виїмці лобової кістки людського черепа, прямо над очницями.

Деякі очні захворювання можуть привести до різкого зниження ефективності роботи слізних залоз.