Правильний шлях до схуднення: головні помилки під час дієти

Автор
672
Правильний шлях до схуднення: головні помилки під час дієти

Щоб змусити свій організм скидати зайву вагу, треба розібратися з типовими помилками.

Хто ж не стикався з ситуацією, коли, у прагненні скинути зайву вагу, виснажливі тренування і різноманітні дієти не принесли бажаного результату? Ні ранкові пробіжки, ні поради подруг, ні начебто правильне харчування не допомогли людині схуднути. Слідуючи всім правильним рекомендаціям, людина, яка прагне схуднути, робить помилкові дії, забуваючи, що до будь-якого процесу, а до схуднення особливо, треба підходити індивідуально.

Щоб змусити свій організм скидати жировий баласт і не лаяти гени батьків за успадковану фігуру, треба розібратися з типовими помилками.

Чи можна їсти перед заняттями спортом?

Перша найпоширеніша омана, в яку вірять багато тих, що худнуть — заборона на прийом їжі перед спортивними тренуваннями.

Щоб людина при інтенсивних фізичних навантаженнях не відчувала слабкість і у неї не темніло в очах від голоду та зниження рівня глюкози в організмі, необхідно враховувати час тренування.

Перший рік в залі практично у всіх проходить марно: чому?

Вранці, наприклад, займаючись бігом і легкими фізичними вправами, можна попередньо за 45-50 хвилин поїсти. Для такого сніданку підійдуть продукти, які швидко перетравлюються в шлунку і насичують організм енергією: каші, салати з овочів з шматочком хліба, сухофрукти.

При денних заняттях спортом досить щільно поїсти за 2 години до тренування. Отриманої енергії людині вистачить, щоб не відчувати голоду після занять і провести повноцінне тренування.

Коли краще займатися спортом?

Найбільшого результату в процесі схуднення домагаються люди, які займаються спортом вранці. Це відбувається з-за того, що вранці після сну в організмі людини знижений рівень глюкози, і для поповнення джерела відсутньої енергії використовується наявний накопичений жир людини, а значить, зайві кілограми будуть йти швидше.

Порушення сну

Друга поширена помилка в схудненні — порушення сну. У сплячої людини виробляється гормон соматотропін, який допомагає перетворити накопичений жир в необхідну для роботи всіх органів енергією. Найбільша кількість цього гормону виробляється з 12 до 3 години ночі. Якщо режим сну порушується, і людина, наприклад, лягає спати після зазначеного часу, то за нестачі соматотропіну, маси жирові відкладення будуть йти дуже повільно. Тому повноцінний нічний сон для тих, хто худне — це один з найбільш доступних і легких способів пасивного скидання ваги.

Як позбутися розтяжок на тілі в домашніх умовах

Білково-вуглеводна їжа

Третя помилка, яку допускають при схудненні — це незбалансоване вживання білково-вуглеводних продуктів. Люди які худнуть повинні знати енерговитрати свого організму за день і відповідно приймати необхідну кількість їжі. Для кращого розподілу отриманої енергії та використання організмом власних жирових запасів бажано відмовитися від простих вуглеводів і замінити їх складними.

Тим, хто женеться за м'язовою масою, треба їсти білково-вуглеводну їжу після спортивних тренувань в перші 30 хвилин. Це можуть бути нежирне м'ясо та риба, яйця, сир, різноманітні каші та хліб.

Універсальна дієта

Четверта помилка — це універсальна дієта. Не може бути однакової дієти для всіх, тому, що кожна людина індивідуальна. Якщо дотримуватися правильного харчування та уникати продуктів, які нарощують жирову масу, можна зберегти гарну фігуру на довгі роки.

Тренування з додатковими навантаженнями

У боротьбі за струнку фігуру дуже важлива інтенсивність тренувань. Для збільшення організмом енергоспоживання слід проводити спортивні заняття з додатковими навантаженнями. Наприклад, бігати з рюкзаком на спині, присідати з гантелями в руках, качати прес, затиснувши між ступнями ніг пляшку з водою і т. д. Такі заняття незабаром порадують людину, яка прагне схуднути, хорошими результатами.