Перший рік в залі практично у всіх проходить марно: чому?

Автор
Перший рік в залі практично у всіх проходить марно: чому?

5 найпопулярніших помилок в залі, які можуть зробити ваше тренуванням марним.

Сьогодні в тренажерний зал не ходять напевно тільки ледачі, адже в моді здоровий і активний спосіб життя.

Ті, хто не звик до регулярних занять, змушені освоювати з нуля всі ази, і помилки тут неминучі. Ви можете пройти за цим граблях, щоб відчути всі удари на собі, але можна полегшити собі життя і уникнути найпопулярніших помилок в залі. До речі, деякі з них поширені не тільки серед початківців, але й серед тих, хто не може прожити без спортзалу і дня.

№1: Відсутність цілі

Тут нам варто відійти від спорту і заглянути в психологію: займаючись спортом треба розуміти навіщо ви це робите. Якщо хочете зберегти або розвинути гнучкість, підтримати гарне самопочуття — це одне, якщо вам потрібна витривалість або сила — це інше, а якщо ви думаєте про пропорції тіла і красу — це вже третє.

І програми, за якими ви будете працювати, повинні бути різними. Тому завжди починайте з цілей, які ви хочете досягнути. Зовсім не обов'язково записувати їх в блокноті або кричати про них у соцмережах, головне — усвідомити для себе особисто.

5 ефективних способів схуднути

Зрозумівши мету, ви можете вибудовувати програму — самостійно чи з допомогою тренерів.

№2: Ігнорування правил безпеки

В будь-якому фітнес-клубі на самому початку занять вам повинні розповісти правила техніки безпеки. Так, тут люди випробовують себе на міцність, так, деякі ставлять свої особисті рекорди. Треба розуміти, що таке робиться поступово і з дотриманням правильної техніки вправ. Не варто експериментувати, якщо відчуваєте, що не впораєтеся. Використовуйте страховку при роботі з великою вагою або новими вправами. Вивчіть техніку виконання вправи, перш ніж її виконувати. І завжди починайте з малого.

До цієї ж категорії можна віднести ігнорування правильного дихання або послідовності вправ у рамках тренування. Існує безліч посібників в мережі, по яких можна самостійно освоїти більшість з цих правил.

№3: Відсутність розминки і заминки

Це взагалі найпоширеніша помилка в залі, навіть серед тих, хто, здавалося б, займається за всіма правилами. І якщо на початку тренування більшість ще розминається, то про заминку і розтяжку в кінці згадують рідко.

Хороше тренування повинно початися з розігрівання м'язів і суглобів, підготовкою їх до основних вправ. Спочатку варто зробити невелике кардіо — краще на еліпсі або велотренажері. Потім добре розім'яти суглоби, просуваючись з верхніх частин тіла до нижніх. Хороша розминка взагалі-то повинна займати не менше 10-15 хвилин.

Лікарі розповіли, кому не можна їсти сире тісто

В кінці тренування необхідно розслабити і розтягнути м'язи — це запорука того, що решту дня і ранок ви проведете бадьоро і без зайвого болю в м'язах і суглобах. Заминка також займає зазвичай 10-15 хвилин.

Так, в сумі ми отримуємо додаткові півгодини. Багато хто вважає, що це «даремно» проведений час в залі, ми ж не займаємося. Але це не так.

№ 4: Зайва самовпевненість

Більшість фітнес-клубів пропонують одне безкоштовне тренування з персональним тренером, а також ознайомлювальні заняття в невеликій групі. Але багато хто ігнорує цю можливість, кажучи, що вони і самі все знають. Як показує практика — ні, не все. І потім ми отримуємо відео на YouTube з безглуздими вправами в тренажерному залі.

Сюди ж можна віднести і ситуації, коли людині потрібна допомога — підстрахувати або простежити за технікою. Для цього можна спокійно звертатися до чергового тренеру — це його робота.

Відкиньте сором'язливість і запитуйте все, що вважаєте за потрібне. Кінець кінцем, через незнання ви можете отримати травму або опинитися на YouTube.

№ 5: Ігнорування сигналів тіла

По-перше, до цієї категорії відносяться тренування при поганому самопочутті: хворобі, втомі або перевтомі. Часто кажуть, що тренування — кращі ліки. Але це стосується тільки меланхолії і втоми від сірих буднів, а не серйозних захворювань.

Фітнес — прекрасний спосіб відволіктися, він допомагає вилізти з рутини, виробити гормон радості, підняти загальний настрій. Тільки треба розуміти, що поки мозок відпочиває, тіло працює, причому старанно. А при фізичних хворобах це загрожує ускладненнями.

Варто усвідомити, що за стан свого тіла несе відповідальність тільки його власник, тому всі проблеми будете вирішувати тільки ви. Разом з цим розумінням, приходить і вміння прислухатися до тіла.