В який період доби пам'ять людини працює краще?

Автор
В який період доби пам'ять людини працює краще?

Напевно, багато хто стикався з тим, що під час бесіди з людиною, раптом приходило розуміння, що ви навіть не пам'ятаєте її імені, не кажучи про номер телефону.

Зате через кілька годин в пам'яті абсолютно чарівним чином з'являлося й ім'я, і навіть номер. Як же так, з чим пов'язана така «нестабільна» робота пам'яті, яка доставляє чисто на побутовому рівні стільки незручностей?

Вчені почали вивчати проблему і з'ясували експериментально, що пам'ять у людей працює дещо гірше вранці, а з настанням вечора поліпшується. Дослідники пов'язали це з нестачею білка BMAL1, який надходить в різний час доби в різних кількостях. З усім тим, щоб переконатися в цьому, потрібно провести переконливий експеримент, інформує Ukr.Media.

І ось для тесту була підготовлена група лабораторних мишей. Експеримент почався з того, що всім особинам «запропонували» ретельно вивчити новий об'єкт. Потім їм показали його ще раз — всі вони витрачали на повторне вивчення зовсім небагато часу. Другий етап тесту стартував рівно через добу. Миші були розбиті на дві підгрупи. Одній з них було штучно заблоковане вироблення того самого білка BMAL1.

Чи справді запах коханої людини може вилікувати?

Миші з обох груп відчували труднощі з «упізнання» вже знайомого об'єкта. Це підтвердило припущення дослідників про те, що живі організми мають проблеми з пам'яттю у ранкові години. Отримані знання допоможуть у подальшому вивченні проблеми й, можливо, стануть основою для створення нових методів лікування захворювань і дефектів пам'яті в майбутньому.