Вчені довели, що кальян може призвезти до онкозахворювань

Автор
Вчені довели, що кальян може призвезти до онкозахворювань

Паління кальяну негативно вливає організм.

Коли збирається компанія друзів, то це майже завжди закінчується курінням кальяну. Вважається, що це відмінна альтернатива сигарет.

Фахівці, які провели соціологічне дослідження, були вражені отриманим результатом. 60% людей вважають, що використання кальяну — це не куріння зовсім і набагато безпечніше, ніж застосування сигарет. Але, чи так це? Як трактує даний факт доказова медицина?

Матеріали Глобального центру по догляду та профілактиці захворювань стверджують, що куріння кальяну не менш токсичне, ніж використання сигарет. Вода не оберігає від токсинів тютюну і не усуває канцерогени в димі.

10 років досліджень і результати, які шокують. 27 небезпечних канцерогенів, які негативно впливають на здоров'я людини. Вони підвищують ймовірність утворення злоякісних утворень. Всесвітня організація охорони здоров'я стверджує, що такі речовини можуть викликати незворотні зміни і пошкодження.

Назвали продукт, який може знизити тиск в гіпертоніків

Куріння кальяну провокує появу чадного газу і молекулярного бензолу набагато швидше і більше, ніж застосування сигарет. А от дим сигарет містить більше нітрозамінів.

Чому ж кальян токсичніший сигарет?

  • Перше — це кількість вдихуваного диму. Адже, кальян використовується 1 годину. Поглинається 90 000 мл диму. При палінні цигарок, ці показники набагато нижчі;
  • У кальяні існують додаткові джерела токсинів. Наприклад, теж вугілля. По-перше, воно виділяє чадний газ та інші токсичні речовини.;
  • Більшість реклам ну просто кричить про відсутність дьогтю. Але це дуже помилково. Темна смолиста речовина, як не крути, утворюється при процесах горіння (фізичний закон);
  • Кальян поширює інфекційні захворювання при передачі трубки від однієї людини до іншої.

Кальян і онкологічні захворювання

При курінні того чи іншого продукту людина піддає себе небезпеці. При споживанні продуктів згоряння можуть зароджуватися злоякісні пухлини.

Вченими доведена поява різних типів раку.

Наприклад:

  • рак легенів. Він виникає від наявності особливих канцерогенів в димі;
  • злоякісні утворення в стравоході;
  • рак порожнини рота і слизових оболонок. До речі, жувальний тютюн — це в основному те, що провокує такий тип захворювання;
  • рак шлунка. Може виникнути і в першому і в другому випадках;
  • хвороба сечового міхура. Такі дані наводять нам американські колеги;
  • рак підшлункової залози.
Жирна їжа пов'язана з втратою зору у літніх людей

Серце і судини

За підсумками проведених досліджень американського інституту в Лос-Анджелесі куріння кальяну негативно впливає на всю серцево-судинну систему. Ці дії викликають підвищений тиск, прискорений пульс, порушення структури судин.

Професор Мері Резк-Ханна підтвердила ці побоювання і опублікувала своє дослідження, де брали участь 48 пар. Всі важливі параметри здоров'я були порушені. При цьому, з'явився ризик інфаркту та інсульту. Адже, порушення еластичності судин — це вже сигнал тривоги.