Досить непередбачувано: лікарі розповіли, як можна виявити хворе серце

Автор
Досить непередбачувано: лікарі розповіли, як можна виявити хворе серце

Німецькі медики визначили несподіваний симптом хворого серця.

Дивовижне відкриття зробили німецькі вчені, які встановили, що серцеві захворювання розпізнаються завдяки специфічним запахом. За словами дослідників, цей аромат унікальний і порівняти його ні з чим. Медики назвали його OR51E1.

Те, що у хворого серця з'являється особливий запах, встановили науковці з Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана. Вчені переконані: якщо лікарі зможуть навчитися розпізнавати такий запах, це просуне далеко вперед можливості діагностики хвороб серця і судин на ранній стадії.

"Коли у людини виникають будь-які порушення в роботі серця, цей орган через певні рецептори виробляє специфічний запах, аналізуючи який можна виявляти ті чи інші патології", - така теорія авторів роботи.

Примітно, що вченим, за власними словами, не вдалося знайти аналогів запаху нездорового серця, так що порівняти його ні з чим. Тим не менш, він цілком певний. Питання лише в тому, що необхідна точна методика, яка б дозволяла класифікувати такий запах на рівні практичної медицини, пояснили вчені.

Як харчування впливає на тиск і які продукти його підіймають

Розробкою даної методики вже активно займаються, додатково повідомили автори дослідження.

Вчені не вперше оголошують запах маркером захворювання. Сьогодні в науці активно йдуть пошуки "нюхальних" новацій в області діагностики онкології - знаходити у пацієнтів рак за запахом навчають собак.

Що стосується серця, то нова теорія німецьких вчених зовсім не здається абсурдною, якщо згадати, наприклад, що одним з показників інсульту у людини є поява запаху ацетону, що виходить від нього.