Цукор vs бджолиний мед: що корисніше для організму

Автор
Цукор vs бджолиний мед: що корисніше для організму

У цукрі практично немає корисних поживних речовин, на відміну від бджолиного меду.

Бджолиний мед має антибактеріальні, імуномодулюючі, противірусні, антиоксидантними та іншими властивостями, корисними для людського організму. У той же час інший солодкий продукт - цукор - прийнято називати не інакше як "солодкою отрутою", так як на протязі всього життя людини він завдає відчутної шкоди організму. Медики розповіли, чому мед набагато корисніше, ніж цукор.

Калорійність меду

Звичайно, ви можете сказати, що калорійність меду вище, ніж калорійність цукру, і будете абсолютно праві. Дійсно, в столовій ложці натурального меду міститься приблизно 64 калорії, тоді як в такий же порції цукру - 46 калорій. Але фокус у тому, що мед набагато солодший, ніж цукор. Таким чином, вживаючи мед замість цукру в перебігу дня, наш організм отримує приблизно в два рази менше калорій.

Глікемічний індекс меду

Цей показник демонструє нам те, як їжа впливає на рівень цукру в крові. Високий глікемічний індекс продуктів, які ми постійно вживаємо в їжу, загрожує виникненням цукрового діабету, проблемами з вагою і серцево-судинною системою. Чим нижче цей індекс, тим повільніше організм поглинає цукор, відповідно, така їжа здоровіше. Так ось: глікемічний індекс цукру - 70 одиниць, меду, в середньому, - 49 одиниць.

Основні складові меду

Основні складові меду - глюкоза і фруктоза (становлять 72% складу меду). Для їх засвоєння не потрібно інсулін, тому відсутній ризик перевантажити підшлункову залозу. Потрапляючи в організм людини, ці компоненти не вимагають додаткової переробки в шлунково-кишковому тракті, отже, економлять деяку кількість енергії. Вони швидко всмоктуються і засвоюються майже повністю, як, втім, і інші компоненти меду.

Мед стимулює обмінні процеси

Тому дієтологи рекомендують використовувати мед замість цукру, якщо ви хочете схуднути. Вода з лимоном і медом з ранку натщесерце - ось стародавній індійський рецепт для схуднення, описаний ще в Аюрведе. Такий напій можна приймати кілька разів в день, але не раніше, ніж за 30 хвилин до прийому їжі. Також мед чудово поєднується з м'ятним або імбирним чаєм. Нарізані скибочки імбиру можна вживати в їжу з медом, щоб стимулювати обмінні процеси.

Назвали продукт, який може знизити тиск в гіпертоніків

Мед підвищує імунітет

Мед підвищує імунітет, і не тільки. Мед корисний ще й як загальне зміцнює організм людини засіб. Він благотворно впливає при нервовому виснаженні, допомагає при серцевих і шлункових захворюваннях, хворобах печінки. Мед пом'якшує слизові оболонки і тому рекомендується при багатьох простудних захворюваннях. У той же самий час цукор знижує силу імунної системи в 17 разів. Чим більше цукру у нас в крові, тим слабкіше імунітет. Чому цукровий діабет небезпечний саме ускладненнями? При діабеті порушується процес регуляції цукру в крові підшлунковою залозою. І чим його більше стає в крові, тим гірше працює наша імунна система.

Крім того, в цукрі практично немає корисних поживних речовин. Його називають "порожніми калоріями". Мед, навпаки, має фантастично багатий вітамінно-мінеральний склад. І якщо вживати його правильно, то він здатний надати організму всі необхідні для життя і здоров'я речовини.