Головний біль: чинники та поради

Автор
Головний біль: чинники та поради

Головний біль може бути проявом небезпечних хвороб. Він вимагає особливої уваги – лікар уважно вивчає симптоми і потім призначає лікування.

Більшість людей, які відчувають головні болі, вважають за краще "лікуватися" таблетками і не розбиратися в причинах, чому ж болить голова. Це може бути проявом багатьох небезпечних хвороб.

Чому болить голова і локалізація головного болю

Біль у скронях. Скроневий біль може бути викликаний низкою причин, серед яких - різкі перепади артеріального тиску, інтоксикація або ж інфекція.

Біль у потилиці може турбувати через шийний остеохондроз, підвищення тонусу м'язів шийного відділу або ж гіпертонію.

Головний біль в ділянці чола може бути дуже небезпечним, адже його можуть викликати запальні захворювання, підвищений внутрішньочерепний тиск, защемлення потиличного нерва. Причиною такого болю також можуть бути пневмонія, менінгіт або ж малярія.

Болі в ділянці очей можуть бути симптомом мігрені та низки очних захворювання, серед яких, наприклад, глаукома.

Варто зазначити, що іноді головні болі можуть виникати через перенапруження і стрес. Щоб позбутися цього болю, варто лише прибрати зі свого життя чинники, які провокують емоційні стрибки.

Головний біль буває сильний, тривалий, різкий та пульсуючий.

Болить голова: види головного болю

Мігрень.

При мігрені відчувається сильний пульсуючий головний біль, людину нудить, вона не переносить яскравого світла, у неї спостерігається загальна слабкість.

Головний біль при мігрені дуже підступний, він може тривати від кількох годин до трьох днів. У такому випадку, щоб полегшити самопочуття, варто випити гарячого чорного чаю і знеболювальний засіб класу триптанів.

Головний біль напруги.

Найчастіше він несильний, але може часто повторюватися. Характер болю - стискаючий. Головний біль напруги може поширюватися як на всю голову, так і, наприклад, на лоб і затилок. Найчастіше від цього виду болю страждають люди, які відчувають постійну психоемоційну напругу.

Покращити самопочуття допоможе розслабляючий масаж і знеболювальні ліки зі вмістом аспірину.

Кластерний головний біль - найсильніший біль пульсуючого характеру зазвичай в ділянці чола або очей. Напади, як правило, потужні, але нетривалі. Найчастіше до кластерного головного болю схильні чоловіки середнього віку.

Рятуватися від болю варто лікарськими засобами-триптанами, а також слід обов'язково звернутися до лікаря.

Трапляється і викликаний інфекціями головний біль. Він, як правило, супроводжується ознобом і температурою. При ГРВІ та грипу, головний біль не дуже сильний.

А ось при менінгіті головний біль гострий та пульсуючий, може супроводжуватися блювотою.

Посттравматичний головний біль виникає при ударі або струсі головного мозку, пошкодженні черепа або шийного відділу хребта.

Синусний головний біль виникає через запалення в ділянці носових пазух. Людина відчуває біль в лобовій і навколоносовій частині обличчя.

Головні болі може викликати і підвищений внутрішньочерепний тиск. Він провокує неприємні відчуття по всій поверхні голови.

Головний біль, пов'язаний з ураженням трійчастого нерва, - нетривалий, кілька секунд, але він дуже сильний.

Головний біль при зниженому тиску супроводжується гудінням у вухах, відчувається запаморочення, слабкість. В такому випадку випийте міцної кави. Знижений тиск супроводжується онімінням в руках, "мушками" перед очима.

Головний біль: які дослідження варто пройти

При головному болю пацієнт повинен отримати кваліфіковану допомогу фахівця - терапевта, офтальмолога, невролога, нейрохірурга і навіть інфекціоніста.

При головному болю можуть направити на наступні дослідження:

  • доплерографія;
  • електроенцефалографія;
  • комп'ютерна томографія голови;
  • обстеження щитовидки;
  • огляд шийного відділу хребта;
  • загальний аналіз крові;
  • аналіз крові на цукор;
  • ліпідограма.
Лікарі знайшли ще одну користь чаю для літніх людей

Профілактика головного болю

Головний біль може виникати внаслідок перенапруги, стрибків тиску, депресії. Щоб запобігти появі головного болю, намагайтеся висипатися, уникати перевтоми, не зловживати алкогольними та іншими напоями з кофеїном.

Регулярні фізичні навантаження, здорове харчування і свіже повітря - ось що також допоможе позбутися головного болю.