Нутріціолог пояснив, чи насправді шкідлива дієтична кола

Автор
Нутріціолог пояснив, чи насправді шкідлива дієтична кола

Доданий цукор – одна з головних проблем сучасного харчування, втім газована вода на цукрозамінниках зустрічається з ворожістю і недовірою.

Чому напої з вмістом цукрозамінників та зокрема цукрозамінники не є суцільним злом, пояснила нутріціолог Ірина Брехт.

Головне про цукрозамінники

Цукрозамінники не шкідливі при дотриманні рекомендованих норм і допомагають худнути, адже знижують загальну кількість спожитих калорій.

Розглянемо, зокрема сукралозу: управління з контролю за харчовими продуктами і ліками США встановило допустиму добову в 5 мг/кг ваги тіла. Тобто, якщо ваша вага становить 70 кг, то щодня вам дозволено споживати 350 мг сукралози – саме стільки міститься в 30 стандартних порційних пакетах цукрозамінника.

Погана репутація цукрозамінників почалася з сахарину, коли в 1970 році вчені заявили про його зв'язок з розвитком раку сечового міхура. Згодом виявилося, що це не має відношення до людей, а подальші дослідження підтвердили це.

Ще є побоювання з приводу того, що організм відчуває розрив між солодким смаком їжі, яка не приносить енергію, як це відбувається з цукром. Припускають, що це може впливати на почуття голоду і насичення, що у свою чергу негативно впливає на мікробіоту кишківника, збільшує непереносимість глюкози та призводить до того, що люди можуть споживати більше калорій з інших продуктів.

Наразі жодна з цих претензій до цукрозамінників не доведена. Втім, це не заклик перейти на цукрозамінники. Річ у тім, що немає сенсу протистояти їм настільки вороже.

З більшою ймовірністю зайва вага у любителів дієтичної газованої води пов'язана з поганими харчовими звичками й іншими чинниками.

Вчені пояснили чи може гостра їжа викликати виразку шлунка

Наприклад, одні люди п'ють дієтичну колу, щоб хоч якось відбілити своє погане харчування, яке призводить до ожиріння. Інші вважають, що можуть дозволити собі більше калорій з їжею, якщо п'ють дієтичну колу і переїдають в результаті. Зв'язок є, але не причинно-наслідковий. Дієтична кола не робить людей товстими, але люди з ожирінням мають тенденцію пити дієтичну колу.