МОЗ представив стратегію протиракової боротьби

Автор
МОЗ представив стратегію протиракової боротьби

Міністерство охорони здоров'я України представило Верховній Раді Стратегію протиракової боротьби.

Міністерство охорони здоров'я України представило Верховній Раді Стратегію протиракової боротьби, повідомили в прес-центрі відомства.

"Сьогодні міністр охорони здоров'я України Зоряна Скалецька представила проект Національної стратегії контролю онкологічних захворювань до 2030 року. Стратегія визначатиме пріоритетні напрями роботи МОЗ України для зниження рівня захворюваності на рак", - йдеться в повідомленні на сторінці міністерства в Фейсбук у середу ввечері.

Для досягнення визначених завдань Нацстратегія передбачає кілька важливих напрямів роботи міністерства:

Профілактика і поінформованість щодо онкологічних захворювань серед населення; 

Раннє виявлення;

Реабілітація, догляд і паліативна допомога онкохворим;

Інформаційні системи збору, реєстрації та моніторингу;

Підвищення кваліфікації лікарів та молодшого медичного персоналу;

Стимулювання наукових досліджень;

Лікування онкохворих дітей.

В Україні внаслідок ускладнень після грипу померли 26 осіб

Як повідомлялося, 4 лютого заступник міністра охорони здоров'я Андрій Семиволос повідомив, що стратегія розроблялася протягом трьох місяців при залученні експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).

"Наша робоча група, яка працює над цією стратегією вже третій місяць, була розділена за кількома напрямами і зараз усі ці напрацювання остаточно оформлюються з експертами ВООЗ. Усі наші майбутні напрацювання були затверджені в європейському підрозділі в Копенгагені на робочій зустрічі з міністром і керівництвом європейського відділу ВООЗ", - сказав він. 

Заступник міністра підкреслив, що сьогодні "дитяча онкологія в Україні забезпечена (лікзасобами і медвиробами - ІФ) на 100%, є дефіцит щодо забезпечення дорослого населення", але створене держпідприємство "Медичні закупівлі України", незабаром перебере на себе функції центральної закупівельної організації та супроводжуватиме закупівлю лікзасобів для попередження і лікування онкозахворювань.