Все, що ви хотіли знати про жувальну гумку

Автор
1409
Все, що ви хотіли знати про жувальну гумку

Медики розповіли, що важливо знати про жуйку.

Про кислотно-лужний баланс в роті завдяки телевізійній рекламі сьогодні знають всі. Крім позитивних результатів регулярного жування жуйки, є і негативні, хоча про це з екранів телевізорів, звичайно ж, не йдеться.

Перші жувальні гумки з'явилися ще в стародавні часи.

Наприклад, індіанці, для постійного тренування своїх ясен і жувальних м'язів застосовували суміш меду і вовни. Коли Колумб відкрив Америку, в Європу разом з тютюном потрапили і прообрази сучасних жувальних гумок. Однак в ті часи європейці не змогли оцінити всіх достоїнств постійного жування.

Тому друге народження жувальної гумки в США відбулося лише через кілька століть.

Для жування застосовували ялинову смолу. Щоб цей матеріал добре розжувати, доводилося дуже довго розігрівати його в роті. Саме цей нюанс стримував поширення жувальної гумки. Використання соку саподілли стало справжнім проривом в «жувальної» індустрії. Саподілла - це вічнозелене дерево, сік якого за своїми властивостями схожий на латекс.

Трохи пізніше в жувальні гумки почали додавати різні ароматизатори і цукор. Американський професор Холлінгворт в 1939 році опублікував роботу, в якій переконливо довів, що постійне жування знімає стрес і м'язову напругу. З тих пір в пайку американських солдатів жувальна гумка стала обов'язковим компонентом.

Відомі ще кілька причин, чому жувальна гумка корисна для людини:

- Постійне жування зміцнює ясна, а це в свою чергу допомагає організму справитися з пародонтитом і гінгівітом.

- Жувальна гумка добре справляється з очищенням зубів після вживання їжі, хоча вона, звичайно, за своєю очищувальну силу не може зрівнятися із зубною щіткою. При жуванні очищається лише жувальна поверхню зубів, а всі інші залишаються неочищеними.

- В жувальній гумці містяться цукрозамінники (ксиліт, сорбіт), які відновлюють кислотно-лужний баланс. Лужне середовище перешкоджає розвитку мікробів, які викликають карієс.

- Жування супроводжується сильним виділенням слини, що допомагає частково очищати зуби і видаляти залишки їжі в ротовій порожнині.

Ученые назвали целебные свойства лаврового листа

Втім, є і негативні сторони жування жувальної гумки. Так постійне жування навантажує скронево-нижньощелепний суглоб, викликає потужне виділення шлункового соку, що призводить до появи або загострення гастриту.