Відомо скільки людей померло від куріння вейпу

Автор
425
Відомо скільки людей померло від куріння вейпу

Від куріння вейпа померло 61 людина у США, 1 в Бельгії та 2 у Великобританії.

У США зафіксовано 2668 випадків госпіталізації внаслідок захворювань легенів, пов’язаних з курінням вейпа. Станом на 28 січня, люди загинули у 28 штатах США, округу Колумбії та двох територіях США, їх вік становив від 15 до 75 років.

Як пише CNN, Випадки захворювань та смертність стрімко зростають, а тим часом МОЗ США розширюють лабораторні тестування, адже точна причина досі не знайдена.

Проте минулого місяця представники CDC заявили, що пошуки звузились, й основна підозра впала на хімічну сполуку під назвою ацетат вітаміну Е. Адже ця сполука постійно зустрічалась в легенях пацієнтів.

Загадковій хворобі вже дали назву – EVALI.

Кілька держав намагаються вжити заходів стосовно обмеження продажу вейп-продукції. Наприклад, Державна рада охорони здоров'я Вашингтона ухвалила екстрену зупинку продажу ароматизованих препаратів для вейпінгу, включаючи м'яту та ментол. Заборона буде діяти 120 днів.

Армія США заявила, що лікує двох солдатів від цієї епідемії, внаслідок чого заборонила на базах електронні сигарети та вейпи.

Смерть від вейпа у Бельгії

Рафаель Пауерт з Брюсселя вважається першою людиною, яка померла від куріння вейпа в Бельгії. У хлопця був на стільки важкий стан, що його довелося ввести в медикаментозну кому. Він провів у ній 26 днів, проте 6 листопада його відключили від вентиляції легень і він помер.

Що відомо про вейп-хворобу

У серпні, в штаті Іллінойс, було повідомлено про першу смерть від хвороби легенів, викликану вейпінгом.

Найімовірніша причина – хімічний опік. Також відомо, що 76% пацієнтів використовували заправки для вейпів з вмістом ТГК.

Федеральні та державні органи охорони здоров’я випробовують усі матеріали та вивчають зразки тканин у пацієнтів, намагаючись знайти причину спалаху. Також вони стурбовані величезною кількістю незаконних продуктів з ТГК в обігу, до яких часто додають розріджувачі та ароматизатори, які можуть бути токсичними для легенів.

На початку вересня у Нью-Йорку заявили, що в заправках для вейпів, які використовували загиблі, виявлено багато вітаміну Е.

9 вересня чиновники Штату Нью-Йорк заявили, що відправили повістки трьом компаніям, які продають заправки для вейпу з високим вмістом цього вітаміну. Експерти наголошують, що компанії часто використовують різноманітні дешеві загущувачі та ароматизатори.

Відомо, що вітаміну Е багато у мигдалі, оливковій та ріпаковій оліях. Він доступний як звичайна харчова добавка і часто використовується для косметичного догляду за шкірою. Експерти кажуть, що його молекулярна структура не досліджена і цілком може виявитись небезпечною.

Жодна велика компанія поки що не помічена у зв'язках зі смертельною продукцією.

У вересні Каліфорнія виділила близько 20 мільйонів доларів на рекламну кампанію проти вейпінгу.

В окремих штатах США проводять розслідування, людей закликають утриматись від звички, яка може стати смертельною.

Що відомо про постраждалих

  • 70% пацієнтів – чоловіки;
  • Середній вік пацієнтів становить 52 роки, наймолодшому померлому – 17 років, а найстаршому – 75 років;
  • 19% пацієнтів старші 35 років;
  • 26% пацієнтів віком від 25 до 34 років;
  • 18% пацієнтів віком від 21 до 24 років;
  • 21% пацієнтів віком від 18 до 20 років;
  • 16% пацієнтів молодші 18 років;

Багатьом з постраждалих потрібен додатковий кисень, а деяких доводилося підключати до апаратів штучного дихання, аби допомогти дихати.

Центр з контролю та профілактики захворювань в США наголошує, що вейпи чи електронні сигарети протипоказані малолітнім, вагітним та дорослим, які не вживають тютюнові вироби.

Також вони заявили, що якщо людина не хоче відмовлятись від вейпа чи електронних цигарок, вона не повинна купувати продукцію з неофіційних магазинів, у друзів чи "з вулиці". Також в жодному разі не можна змінювати чи додавати до заправок речовини, які не рекомендовані виробником.

Існує шкода електронних сигарет

Смерть від вейпа у Великобританії

Після спалаху смертності від Вейпінгу у США, Великобританія почала власне розслідування, повідомляє NY Times.

Виявилось, що у 2010 році та 2012 у Великобританії траплялись смертельні випадки, пов'язані з вейпінгом.

В легенях 57-річниого Террі Міллера була олія від вейпа, що спровокувало ліпоїдну пневмонію.

"Я здивована, що це зайняло так багато часу. Цікаво, скільки ще є випадків, про які не було повідомлено",– зауважила жінка Террі Міллера.

Про другу смерть в цій країні вперше повідомило Агентство з регулювання лікарських засобів та медичних препаратів (MHRA) у 2012 році.

Причину смерті було вказано як раптовий серцевий напад, проте у ході слідства виявилось, що причиною смерті став вейпінг.

Загалом у Великобританії зафіксовано близько 200 випадків захворювання EVALI.

Починаючи з 2014, Служба охорони здоров’я зафіксувала 74 повідомлення, у яких лікарі підозрювали електронні сигарети та вейпи у причині захворювань.