Які є періоди сексуальності у житті людини

Автор
Які є періоди сексуальності у житті людини

Лікар пояснила, як наша сексуальність змінюється з віком.

Після сорока – у когось раніше, у когось пізніше – стартує дестабілізація гормонального фону.
Сексологи та ендокринологи стверджують: жіночий настрій і сексуальність багато в чому залежать від коливань гормонального фону протягом циклу і протягом життя.

Юні та безстрашні

З 12 до 18 в юних тілах активно виробляються статеві гормони: жіночі – естрогени, чоловічі – андрогени, у цьому віці їхня робота в основному спрямована на перетворення дівчинки на жінку. Нестійкість і коливання гормонального фону в пубертаті – звичайна справа: власне, це і є головна причина перепадів настрою, підвищеної чутливості і агресивності цього віку. На хвилі підйому гормонального фону досить одного погляду або дотику об'єкта любові, аби в організмі дівчини стався справжній ендорфіновий вибух.

Але як би зухвало не поводилася дівчина, у цьому віці домінує потреба в романтичних стосунках. Прагнення до сексуальної близькості – скоріше данина моді на розкутість, бажання показати себе сміливою і досвідченою. За статистикою, після першого сексуального досвіду у багатьох дівчат настає тривала перерва в інтимному спілкуванні. Задовольнивши цікавість і додавши собі "плюс" в скарбничку досвіду, дівчина вже не прагне до тілесної близькості, скоріше, шукає людину для спілкування та дружби.

Вік розквіту

З 18 до 35 років жіночою чуттєвістю диригує цілий оркестр гормонів. За інтерес до протилежної статі й чутливість відповідає чоловічий гормон тестостерон. Паралельно з цим гормоном яєчники та кора наднирників продукують естрадіол – найсильніший гормон з класу естрогенів. Від його концентрації залежить жіноча привабливість в очах чоловіків: округлість форм, гладкість, блиск очей, палкість, оптимізм і сексуальна активність. Власне, баланс естрогену і тестостерону робить нас стабільними в сексуальних бажаннях.

У моменти оргазму клітини гіпоталамуса викидають у кров окситоцин – чудовий гормон, за умови, що партнер – надійний чоловік. Річ у тому, що окситоцин відповідає за почуття прихильності: потрійні його порції виділяються в процесі лактації – так природа подбала, щоб мати з перших днів прив'язалася до дитини. Ось і до чоловіка під час сексу жінка теж прив'язується, навіть якщо розуміє, що з ним у неї мало спільного. Втім, природні впорскування окситоцину в кров під час сексуального спілкування – гарна річ, оскільки цей гормон знижує тривожність і страх, підвищує настрій і покращує здатність до комунікації. 

На гребені хвилі

Після сорока – у когось раніше, у когось пізніше – стартує дестабілізація гормонального фону: баланс естрогенів-андрогенів починає зміщуватися у бік андрогенів. Бажання скаче: від божевільного прагнення до сексу до повного байдужості до цієї теми. "Часто шалену сексуальну активність я спостерігаю у сорокап'ятирічних: на тлі сплесків естрогену і тестостерону жінки закохуються, як підлітки, кидають сім'ї, йдуть до партнерів набагато молодших, – ділиться Вікторія Сосніна. – Додає гостроти потягу низький рівень прогестерону, який відповідає за спокій і умиротворений стан. Німфоманія, між іншим, частіше за все проявляється саме в менопаузі, коли тестостерон продовжує вироблятися в колишніх кількостях, а запаси естрогенів вичерпуються". Але трапляється навпаки: в період між 47 і 50 роками на жінок хвилями накочує страх старіння.

Перелік продуктів, які допомагають схуднути

"Деякі через нього починають вважати своє тіло позбавленим будь-якої привабливості, – пише у своїй книзі "Щоденник сексолога: чого хочуть жінки" Ален Ериль, французький психоаналітик і сексолог. – А це може призвести до втрати сексуального потягу, який вельми символічно змінюється розширенням соціальних зв'язків – жінки стають дуже активними, вступають в асоціації, розвивають творчі здібності. Така відмова від сексуальності може тривати довго. Але переживши ностальгію за минулим, жінка може відчути неабияку жагу до життя і насолоди. Цей вибух почуттів приголомшує її партнера та змушує бажати її з новою силою. Цей момент обіцяє двом багато щасливих годин в майбутньому...".