Набрякають ноги: 5 основних причин

Автор
Набрякають ноги: 5 основних причин

Часто під кінець дня людина відчуває втому в ногах, й в основному ці симптоми ігноруються і люди відкладають візит до лікаря.

Насправді набряклість ніг може свідчити про наявність запущеної хвороби в організмі. Судинний хірург (флеболог) назвав основні причини набряку ніг.

1. Варикозне розширення вен

Це є основна причина таких симптомів. Варикоз – це стан після перенесеного тромбозу вен, а також хвороби лімфатичної системи. При "венозних" набряках лише одна кінцівка помітно стає підпухлою.

2. Патології серця

Набряклість ніг може свідчити про проблеми з серцем. У більшості випадків набряклість ніг виникає у літніх людей із запущеними серцево-судинними захворюваннями.

3. Захворювання нирок

Ноги можуть набрякати через хвороби нирок. При цьому підпухлість може з’явитися на обличчі та на обох кінцівках.

4. Хвороби щитоподібної залози

Набряклість ніг може бути спричинена цією групою захворювань. Серед проблем можна віднести порушення роботи жіночих статевих органів та роботи надниркових залоз. Зміна гормонального фону у жінок та онкопатологія передміхурової залози у чоловіків можуть також бути причиною набряку ніг.

5. Патології нирок

Ноги можуть набрякати при патології надниркових залоз. Також підпухлість кінцівок може виникати через порушення роботи відразу декількох органів, наприклад, серця і нирок одночасно.

До слова, кожна друга жінка страждає від симптомів "тяжкості" і "гудіння" ніг до кінця дня. Ймовірно, це через те, що вони проводять весь день на ногах, або ж одягають високі підбори.