Відмінності між жіночим і коров'ячим молоком

Автор
Відмінності між жіночим і коров'ячим молоком

ВООЗ рекомендує протягом перших шести місяців давати дитині виключно грудне молоко, поступово привчаючи до прикорму.

Вигодовування дитини грудним молоком — це найкраще, що може зробити жінка для дитини. 

Але іноді трапляється випадки коли мама не може вигодовувати своє маля, і тоді вона вдається до штучного вигодовування — коров'ячим молоком.

Сімейний лікар Аліна Вольківська запевняє: грудне молоко відрізняється від коров’ячого.

1. Фактори захисту і росту

Грудне містить фактори захисту від інфекцій і фактори росту, які відсутні в молоці тваринного походження або дитячих молочних сумішах. Імунітет дитини перших місяців життя забезпечується виключно завдяки антитілам і неспецифічним факторам захисту, що містяться в молоці матері.

2. Поживні речовини

У коров'ячому молоці білок в основному представлений казеїном, який зміщується в щільний, погано перетравлений згусток. Білки грудного молока містять всі необхідні амінокислоти, включаючи незамінні. 

Жири грудного молока містять велику кількість поліненасичених есенціальних жирних кислот. Крім того, грудне молоко містить фермент ліпазу. У коров'ячому молоці й в сумішах немає ферментів, які містяться в грудному молоці. 

Грудне молоко містить оптимальну кількість мінералів. У молоці тваринного походження містяться занадто велика кількість кальцію і натрію.

3. Біологічна доступність

За вмістом заліза коров'яче і грудне молоко не відрізняються один від одного. Однак з біологічної доступності залізо грудного молока безсумнівно більш доступне, ніж залізо коров'ячого молока. Так, з грудного молока дитина засвоює заліза 50%, тоді як з коров'ячого – лише 10%. 

Лікар наводить приклад: коров'яче молоко для дитини це як "суп-харчо з червоним перцем" для дорослого. Це дуже екстравагантна страва, яка не всім підійде.