Цілюща сила артишоку — ліки, що створює природа

Читать на русском
Автор
Цілюща сила артишоку — ліки, що створює природа Новина оновлена 30 квітня 2024, 13:24

Лікувальне застосування артишоку налічує близько двох тисяч років

Артишок посівний (Cynara scolymus L.) – з давніх-давен відома харчова та лікарська рослина, введена в культуру ще за часів античності та широко поширена в країнах Середземномор'я. М'якоть кошиків — суцвіть артишоку має цінні дієтичні властивості, приємна на смак, а саму рослину досить широко використовують у кулінарії, зокрема у французькій кухні. Лікувальне застосування артишоку налічує близько двох тисяч років. Протягом багатьох років дослідники та ентузіасти поринали в глибини цієї чудової рослини, відкриваючи її численні переваги для здоров'я та потенційні терапевтичні застосування. Дослідженнями сучасних вчених у різних галузях медичної практики підтверджено фармакотерапевтичні властивості екстракту артишоку, серед яких найбільш істотне значення мають жовчогінна, гепатопротекторна, антиоксидантна, мембраностабілізуюча та детоксикуюча дія. Виявлено гіпохолестеринемічний ефект екстракту артишоку, а також виражену діуретичну та гіпоазотемічну дію.

Екстракт артишоку отримав визнання завдяки своїм гепатопротекторним властивостям, що робить його цінним для підтримки здоров’я печінки. Він стимулює вироблення жовчі, сприяючи розщепленню та перетравленню жирів. Активні сполуки, що містяться в екстракті, включаючи цинарин і кофеїлхінову кислоти, виявляють сприятливий вплив на травну систему, полегшуючи розлади травлення, як здуття живота та метеоризм.

Артишок показав багатообіцяючі властивості в регулюванні рівня холестерину, що робить його привабливим варіантом для людей, які шукають природні альтернативи для підтримки здоров’я серцево-судинної системи. Екстракт містить рослинні стероли, зокрема бета-ситостерин, який може перешкоджати всмоктуванню холестерину в кишечнику. Багатий антиоксидантами екстракт артишоку забезпечує захист від окислювального стресу та запалення — наріжного каменю багатьох хронічних захворювань. Ці властивості допомагають нейтралізувати шкідливі вільні радикали, зменшити запалення в організмі та потенційно пом’якшити ризик таких станів, як хвороби серця, рак і нейродегенеративні розлади.

Фармацевтична компанія "Здоров'я" випускає лікарський препарат Артишок екстракт — Здоров'я у формі капсул. 1 капсула містить сухого екстракту артишоку 100 мг або 300 мг. Препарат чинить жовчогінну, гепатопротекторну, сечогінну дію.

Фармакологічний ефект обумовлений комплексом біологічно активних речовин, що входять до складу препарату: цинарин, хлорогенова кислота, аскорбінова кислота, каротин, вітаміни групи В, інулін. Препарат стимулює жовчовиділення, знижує рівень холестерину у крові, стимулює регенерацію гепатоцитів, чинить гіполіпідемічну дію. Зменшує відчуття переповнення або розтягнення шлунка, усуває спазм. Сприяє виділенню з організму сечовини, креатиніну, а також токсинів (у т. ч. нітросполук, алкалоїдів, солей важких металів).

Артишок екстракт — Здоров'я показаній для лікування дискінезії жовчних шляхів за гіпотонічно-гіпокінетичним типом, при хронічному некалькульозному холециститі, хронічному гепатиті різної етіології, при хронічній нирковій недостатності, хронічних інтоксикаціях (гепатотоксичними речовинами, нітросполуками, алкалоїдами, солями важких металів), при диспепсичних розладах (важкість в епігастрії, метеоризм, нудота, відрижка). Препарат можливо застосовувати дітям віком від 6 років.

Артишока екстракт — Здоров'я містить концентровану дозу корисних сполук, які можуть мати позитивний вплив на різні аспекти здоров’я. Від підтримки функції печінки та сприяння детоксикації до сприяння травленню, регулювання рівня холестерину та контролю рівня цукру в крові, препарат на основі сухого екстракту артишоку демонструє свій універсальний терапевтичний потенціал.

Ці властивості роблять його цінним союзником у боротьбі з окислювальним стресом та захисті від пошкодження клітин, що в кінцевому підсумку сприяє загальному довголіттю та життєздатності.

Артишок екстракт — Здоров'я може зайняти важливе місце в арсеналі природних засобів, які допомагають людям зберегти та покращити стан свого здоров’я.

Info Icon

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.