Група компаній "Здоров’я": цьогоріч ми стали сильнішими, щоб і надалі допомагати армії та українцям

Читать на русском
Автор
1427
Група компаній "Здоров’я": цьогоріч ми стали сильнішими, щоб і надалі допомагати армії та українцям

Група компаній "Здоров'я" входить до десятки лідерів із виробництва лікарських засобів в Україні. На її підприємствах працюють понад 1900 осіб, а історія налічує 116 років. З початком повномасштабної війни провідний фармвиробник долучився до допомоги армії та підтримки поранених захисників і мешканців прифронтових регіонів.

До Групи компаній належать підприємства "Фармацевтична компанія "Здоров'я" (Харків), "Дослідний завод "ГНЦЛС" (Харків), "Здоров'я Народу" (Харків) і "Фармекс Груп" (Київ, Бориспіль). У їхньому портфелі понад 600 найменувань лікарських засобів, у тому числі 15 оригінальних брендів, 209 препаратів, що входять до Нацпереліку основних лікарських засобів, 36 препаратів з програми "Доступні ліки".

Фармкомпанія "Здоров'я" постійно інвестує в розробку нових препаратів

Робота у цьому напрямі дозволяє виводити на ринок щороку понад 5-6 генеричних лікарських препаратів та 1-2 оригінальні препарати. У 2022-2023 роках рекомендовано до розгляду на етап розробки та реєстрації понад 60 препаратів.

Виробництво компанії "Здоров'я" відповідає вимогам належної виробничої практики (GMP) України. У 2020 році Європейський сертифікат GMP був виданий Державним управлінням з контролю лікарських засобів Республіки Словаччина за результатами інспектування. Робота підприємства здійснюється на базі вимог міжнародних стандартів ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 НАССР.

Попри війну в країні фармацевтичні компанії "Здоров'я" та "Здоров'я Народу" в очній формі пройшли інспектування (10-17 лютого 2023 року "Здоров'я", 17 березня 2023 року "Здоров'я Народу") й були рекомендовані до отримання сертифіката GMP. Перевірка охоплювала усі виробничі дільниці підприємств, складські зони, зони контролю якості, допоміжні зони та обладнання. Хоча обставини повітряної тривоги та обстрілів суттєво ускладнювали огляд потужностей, фахівці Управління ліцензування виробництва лікарських засобів пересвідчилися у відповідності умов виробництва лікарських засобів вимогам належної виробничої практики (GMP) та контролю за дотриманням цих вимог. 13 виробничих ділянок були сертифіковані за GMP.

Компанія запустила виробництво нових форм випуску, а саме лінійку рідких лікарських форм у вигляді стиків (саше) та препаратів у формі шипучих таблеток. Ліки у формі стиків, що містять переважно сиропи та розчини для орального застосування, дозволяють зручно та швидко дозувати необхідні препарати дорослим та дітям.

Вітчизняні лікарські препарати експортуються до 18 країн

Сьогодні лікарські засоби постачаються до 18 країн ближнього та далекого зарубіжжя: Азербайджан, Узбекистан, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Таджикистан, Туркменістан, Вірменія, Грузія, В’єтнам, Ірак, Ємен, Монголія, Сейшели, Естонія, Польща, Латвія, Габон. У 2021 році розпочато проєкт контрактного виробництва фармацевтичних препаратів для Словаччини.

Підприємство є базою для проходження практики та працевлаштування студентів НФаУ, НТУ "ХПІ", університету ім. В. М. Каразіна, НУА, ХАІ.

Серед пріоритетних напрямів — соціальні проєкти

Підприємство бере участь у різних соціальних проєктах. Усі ветерани та учасники Другої світової війни, які працювали в компанії "Здоров'я" та вийшли на пенсію, отримують щоквартальну матеріальну допомогу, медичну опіку та необхідні лікарські засоби.

З початку 2022 року допомога армії, підтримка цивільного населення і військових стала невіддільною частиною роботи Групи компаній.

Допомога військовим як невіддільна частина сьогодення

Фармкомпанія "Здоров’я" на чолі з головою наглядової ради Олександром Доровським передала захисникам понад 60 квадрокоптерів на суму понад 5 млн грн. На 400 тис. грн придбали тактичне спорядження для спецпризначенців. На потреби армії передали понад 20 автомобілів, у тому числі броньований Mercedes G-500 для спеціального підрозділу, автобус, екскаватор і кілька мікроавтобусів.

Групою компаній "Здоров’я" перераховано близько 40 млн грн на озброєння для ВСУ, надано допомогу лікарськими засобами військовим шпиталям на суму більш як 38 млн грн. Ще 4 млн грн спрямували на придбання рентгенографічної системи для військового госпіталя. Понад 1 мільйон гривень на цей час витрачено на реабілітацію поранених військових у медичному центрі Rubinko м. Харкова.

Також співробітники компанії організовували виробництво пічок-буржуйок та окопних свічок для захисників: для цього було закуплено тонну воску. З перших днів вторгнення для військових приготували 14 тис. обідів та продовжують і далі.

102 працівників Групи компаній стали на захист батьківщини у лавах ЗСУ.

Компанія підтримує спортсменів і дітей Харківщини

Фармкомпанія "Здоров’я" багато років фінансово підтримує слобожанських борців, що дає їм можливість брати участь у міжнародних змаганнях і професійно розвиватися. Також долучається до організації змагань: 12 листопада у Харкові пройшов Відкритий міський турнір з вільної боротьби серед молодших юнаків присвячений пам’яті Заслуженого тренера України, майстра спорту УРСР Леоніда Олександровича Дуная. Головним спонсором заходу виступила фармацевтична компанія "Здоров'я", яка щорічно підтримує проведення пам'ятного турніру у Харкові вже понад 10 років.

14-16 грудня 2023 року в Білій Церкві відбувся Кубок України з вільної боротьби серед чоловіків та жінок. За результатами Кубку України збірна команда Харківської області здобула 5 медалей, з яких дві вибороли співробітники компанії "Здоров’я" — Каміль Керимов 1 місце (в/к 57 кг) та Мухамед Алієв 3 місце (в/к 86 кг), який повернувся до змагань після травми. Обидва спортсмени мають можливість поборотись за олімпійські ліцензії на відбіркових турнірах.

Окремим соціальний напрям роботи — турбота про ментальне здоров’я дітей. Компанія стала партнером Артцентру Zelo, щоб малеча могла безплатно відвідувати заняття з арттерапії, а також спільно проводяться масштабні святкові заходи для дорослих і дітей.

Курс на розвиток і Перемогу

Завдання, які ставить перед собою компанія "Здоров'я" на 2024 рік — це інвестиції в розвиток технологій виробництва, навчання персоналу, збільшення асортименту нових препаратів та впровадження інноваційних лікарських форм, а також усіляка допомога ЗСУ лікарськими засобами та необхідним обладнанням.

Info Icon

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.