Час виводити каміння — профілактика та лікування сечокам'яної хвороби

Читать на русском
Автор

Сечокам'яна хвороба, або, як її ще називають, камені в нирках, виникає через утворення невеликих твердих мінеральних відкладень. Вони можуть викликати сильний біль і дискомфорт при проходженні через сечовивідні шляхи, а у деяких випадках навіть потребують хірургічного втручання.

Найчастіше камені в нирках утворюються через надлишок певних мінералів або речовин у сечі, які можуть кристалізуватися й утворювати тверді відкладення. Деякі з найпоширеніших причин сечокам'яної хвороби:

  • зневоднення — недостатнє вживання води може призвести до того, що сеча стає концентрованою, що призводить до утворення кристалів і каменів;
  • дієта — вживання продуктів з високим вмістом оксалатів, таких як шпинат, шоколад і горіхи, може підвищити ризик сечокам'яної хвороби. Дієта з високим вмістом натрію і тваринного білка також може спровокувати цей стан;
  • генетика — сімейна схильність до сечокам'яної хвороби;
  • певні медичні стани, такі як подагра, гіперпаратиреоз та інфекції сечовивідних шляхів, можуть підвищувати ризик утворення каменів у нирках;
  • деякі ліки, такі як діуретики та антациди, що містять кальцій, можуть підвищувати ризик сечокам'яної хвороби.

Лікування патології сечовивідних органів проводиться комплексно, препаратами, що належать до різних фармакотерапевтичних груп. Значну увагу привертають засоби рослинного походження. Основними перевагами фітотерапії є багатосторонність і м'якість впливу лікарських рослин на організм, мінімальні побічні ефекти та ускладнення при тривалому застосуванні, хороша переносимість хворими.

Фармацевтична компанія "Здоров'я" випускає препарати Фітоліт та Фітоліт форте Н. Одна капсула містить сухі екстракти споришу звичайного, звіробою, хвоща польового, авісану. Доза діючих речовин у Фітоліт форте Н збільшена у двічі, що дозволяє зменшити кількість прийому капсул на добу.

Сума діючих речовин авісану (рослина аммі зубна) має розслаблюючу дію на мускулатуру сечоводу, знижує тонус стінок сечового та жовчного міхура. Екстракт горця підвищує діурез, виводить із сечею надлишок іонів натрію, хлору, внаслідок чого збільшується фільтрація у ниркових клубочках та зменшується зворотна резорбція у канальцях. Звіробій зміцнює капіляри, покращує кровопостачання внутрішніх органів. Однією з основних переваг хвоща польового є його сечогінна дія, що використовується при сечокам'яній хворобі, нефриті, пієліті, циститі, енурезі, а також при простатиті, аденомі, сприяє виведенню піску та каміння з нирок та сечового міхура.

Фітоліт зменшує частоту та інтенсивність ниркової кольки, нормалізує фізико-хімічні показники сечі. Сприяє вимиванню піску і дрібних конкрементів, запобігає збільшенню або появі нових. Препарат позитивно впливає на стан сперматогенезу в умовах експериментального простатиту.

Фітоліт показаний для лікування і профілактики сечокам’яної хвороби (наявність у нирках і сечовивідних шляхах первинних та рецидивуючих каменів різної величини й локалізації); при нирковій кольці; для профілактики утворення сечових конкрементів після їх оперативного видалення і/або самостійного виходу; у комплексній підтримуючій терапії хронічних пієлонефритів, хронічних запальних захворювань нижніх сечовивідних шляхів (цистит, уретрит) та при хронічному простатиті.

Сечокам'яна хвороба може спричинити значний дискомфорт і навіть призвести до серйозних ускладнень, якщо її не лікувати. В останні роки зростає інтерес до використання рослинних засобів і фітопрепаратів для лікування цього захворювання. Однак важливо пам’ятати, що ці засоби слід застосовувати під наглядом лікаря і не покладатися на них як на єдиний метод лікування. Тісно співпрацюючи з лікарем і дотримуючись здорового способу життя, люди з сечокам'яною хворобою можуть ефективно контролювати свої симптоми та запобігати утворенню каменів у майбутньому.

Важливо: будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.