Весняні проблеми зі шкірою: лікування загострень дерматологічних захворювань та поширених травм шкіри
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 578
![Весняні проблеми зі шкірою: лікування загострень дерматологічних захворювань та поширених травм шкіри](https://telegraf.com.ua/static/storage/thumbs/428x240/b/33/c32964ca-96c4d3bca3c6f33acad1778c7b00633b.jpg?v=3866_1)
Які препарати бажано мати в домашній аптечці
Із завершенням зимового сезону та настанням весни багато людей з нетерпінням чекають на потепління, розквіт квітів та довші дні. Однак для людей з дерматологічними захворюваннями прихід весни може принести нові виклики, а не тільки радість. Зі зміною температури, вологості, збільшенням впливу алергенів навколишнього середовища й ультрафіолетових променів може погіршитися стан шкіри або загостритися низка захворювань.
У весняний період загострюються такі дерматологічні захворювання як герпес, псоріаз, атопічний дерматит. Крім цього, з початком дачного сезону, інтенсивних занять спортом на вулиці та туризму часто з’являються садна та рани шкіри рук і ніг.
У портфелі фармацевтичної компанії "Здоров'я" широко представлені дерматологічні препарати у формі мазей, кремів, гелів і зовнішніх розчинів. Це лінійки антибактеріальних та противірусних засобів, кортикостероїдних препаратів, ранозагоювальних репарантів шкіри, антисептиків і протигрибкових засобів. Ці препарати мають обов’язково бути в аптечці для активного відпочинку.
БЕТАЙОД-ЗДОРОВ’Я у формі мазі та зовнішнього розчину. Повідон-йод є комплексом йоду та полімеру полівінілпіролідону, який виділяє йод ще протягом певного часу після нанесення на шкіру. Він чинить бактерицидну дію, має широкий спектр протимікробної дії щодо бактерій, вірусів, грибків та найпростіших мікроорганізмів. Препарат використовують для профілактики інфекцій при дрібних порізах і саднах, невеликих опіках, а також лікування пролежнів, трофічних виразок, грибкових і бактеріальних інфекцій шкіри.
ПАНТЕНОЛ-ЗДОРОВ’Я крем — декспантенол, діюча речовина лікарського засобу, у клітинах швидко перетворюється в пантотенову кислоту, яка необхідна для відновлення і регенерації пошкоджених ділянок шкіри та слизових оболонок.
Лікарський засіб застосовують при опіках та подряпинах; при подразненнях шкіри (наприклад, унаслідок опромінення ультрафіолетовими променями); при пелюшковому дерматиті; при хронічних виразках шкіри та пролежнях. Дозволено використовувати дітям різних вікових груп, включаючи немовлят.
НЕОМІЦИН ПЛЮС у формі мазі. Неоміцин плюс — комбінований антибактеріальний препарат для зовнішнього застосування, який містить два бактерицидних антибіотики із синергічною дією: бацитрацин і неоміцин. Використовується для місцевого лікування та профілактики бактеріальних інфекцій шкіри, а саме – інфіковані рани, фурункули, карбункули, абсцеси, імпетиго, інфіковані варикозні виразки, вторинні інфекції при екземі, інфекції при опіках, після косметичної хірургії. Дорослим і дітям мазь слід застосовувати 2–3 рази на добу протягом 7 днів.
МЕТИЗОЛОН крем — кортикостероїдний препарат для застосування у дерматології. Має місцевий протизапальний ефект. Показаний при атопічних дерматитах (нейродерміт, ендогенна екзема), екземі, контактних та алергічних дерматитах. Можливо використовувати для лікування дітей віком від 4 місяців.
ФЛАДЕКС мазь лікарський засіб рослинного походження, містить фладексан — екстракт трави десмодіуму канадської родини бобових. Препарат допомагає при запаленнях, болях і свербежі, має антиалергічні та десенсибілізаційні властивості, проявляє противірусну активність відносно вірусів лишаю. Характерною особливістю є те, що препарат показаний для місцевого лікування усіх форм і стадій псоріазу, алергічного, атопічного та себорейного дерматитів, нейродерміту, фотодерматозів. Лікарський засіб можна застосовувати дітям.
ПЕНЦИКЛОВІР-ЗДОРОВ'Я крем. Пенцикловір проявляє ефективність проти вірусів герпесу людини. Значно скорочує час загоєння, навіть після розвитку папул і пухирців, зменшує больові відчуття. Показаний при лікуванні герпеса губ дорослих і дітей віком від 12 років.
Вживаючи заходів для захисту шкіри від сонця, алергенів та сухого повітря, ви зменшите ризик загострення наявних захворювань або розвитку нових. Крім того, важливо пити достатньо води, контролювати рівень стресу та дотримуватися правил гігієни, щоб запобігти грибковим і бактеріальним інфекціям. Займаючись спортом на свіжому повітрі, одягайте відповідне захисне спорядження та використовуйте засоби, що сприяють загоєнню та відновленню шкіри.
Дотримуйтеся належних запобіжних заходів і насолоджуйтеся усім, що може запропонувати весна без шкоди для здоров'я вашої шкіри. Пам'ятайте: якщо вас непокоїть стан шкіри або відчуваєте погіршення симптомів, потрібно звернутися до дерматолога за порадою щодо індивідуального догляду та лікування.
Важливо:
будь-яка інформація медичної тематики, розміщена на сайті Телеграф, носить інформаційний характер і не являється рекомендацією.
Застосування будь-яких медичних препаратів повинно бути узгоджене з лікарем.