До кінця квітня кількість інфікованих коронавірусом може зрости до 60 тисяч

Автор
До кінця квітня кількість інфікованих коронавірусом може зрости до 60 тисяч

Результати цього дослідження можуть використовуватися владою України для розробки плану дій, спрямованих на упередження пандемії і подолання її наслідків.

Пік захворюваності на COVID-19 в Україні очікується з 14 по 23 квітня. Про це свідчать прогнози Світового центру даних при НТУ "Київський політехнічний інститут", повідомляє пресслужба вишу.

"Результати сценарного моделювання показують, що для України функція швидкості змінювання кількості випадків COVID-19 набуває свого максимуму на 51-52 день від першого зареєстрованого хворого, а саме в другій половині квітня: 22-23 квітня. Після досягнення цього максимуму внаслідок жорстких карантинних заходів в країні має відбутися "злам" попередньої тенденції і розпочатися зниження швидкості зростання кількості випадків захворювання. За песимістичним сценарієм до кінця квітня кількість інфікованих може досягти 60 тисяч, а людські втрати можуть становити 4500 осіб. За оптимістичним сценарієм, який можливий за умови збігу ряду важливих обставин, включаючи ефективні дії влади, названі показники можна було б зменшити як мінімум втричі", - йдеться у повідомленні.

Світовий центр даних "Геоінформатика і сталий розвиток" на базі НТУ "Київський політехнічний інститут" працює під егідою Міжнародної ради з науки (International Science Council). Він є одним із 53 світових центрів даних, розташованих у 13 країнах світу, які накопичують, аналізують та обробляють великі обсяги наукових даних різної природи (Big Data). Останнім часом одним з найактуальніших завдань Міжнародної ради з науки і підпорядкованих їй світових центрів даних стало дослідження пандемії коронавірусу у світі і застосування передових досягнень науки для її подолання.

Зеленський: Більшість хворих на коронавірус в Україні - люди до 60 років

Працюючи за цією стратегією, українські вчені зі Світового центру даних "Геоінформатика і сталий розвиток" проаналізували вплив пандемії коронавірусу на економіку України, розробили прогнозну математичну модель, провели комп’ютерне моделювання цього явища і розробили сценарії можливого розвитку подій.

Також на сайті Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку оприлюднено інтерактивну тематичну панель WDC-Ukraine COVID-19 Dashboard для відстеження і прогнозування поширення COVID-19 в Україні.

Дашборд розроблено на основі даних ВООЗ, JHU Center for Systems Science and Engineering, Офісу Президента України, Національної служби здоров’я України.

Зеленський: Давайте не будемо дітьми, яким заборонили морозиво

Як повідомлялося, в Україні станом на ранок вівторка, 7 квітня, зареєстровано 1462 випадки зараження COVID-19, 45 осіб померли, 28 пацієнтів одужали. За добу було зафіксовано 143 нові випадки.