Як змусити малюка стригтися

Автор
592
Як змусити малюка стригтися

Пам’ятайте, що малюк має повне право не хотіти стригтися, боятися, переживати, жаліти своє волосся. Як підстригти вередуна, знає психолог.

Що треба робити, якщо дитина відмовляється стригтися, розповідає дитячий психолог Ольга Крамаревич.

1. ВИЗНАЙТЕ ПОЧУТТЯ ДИТИНИ

(«Ти не хочеш стригтися» «Ти боїшся машинки», «Тобі шкода свого волоссячка», «Ти не знаєш що тебе чекає, тому тобі страшно» і т. п.) Пам’ятайте, що малюк має повне право НЕ ХОТІТИ стригтися, боятися, переживати, жаліти своє волосся. Ми, батьки, повторюючи «Не бійся, це не страшно, треба стригтись» просто заперечуємо почуття дитини. Визнавши, прийнявши те, що відчуває дитина ми показуємо, що ми на її стороні, що ми розуміємо малюка і готові підтримати в будь-яку хвилину.

2. НЕ ЗМУШУЙТЕ дитину стригтися

Не застосовуйте силу до малюка, якщо, звичайно, його емоційний стан вам дорожчий за гарну зачіску. Примушуючи його робити те, що він не хоче ми ламаємо його, користуючись своєю перевагою дорослості. Крім того ми зневажаємо і нехтуємо почуттями дитини, що негативно впливає на її емоційний стан і стосунки між нами і малюком. ПЕРЕКОНАЙТЕ МАЛЮКА, ЩО ПОКИ ВІН НЕ ДАСТЬ ЗГОДИ, ЙОГО НІХТО СТРИГТИ НЕ БУДЕ.

3. ПОЧНІТЬ ПІДГОТОВКУ ДО ВІДВІДИН ПЕРУКАРНІ ЗАЗДАЛЕГІДЬ

Спочатку підготуйте дитину і переконайтесь, що в перукарню син (саме з хлопчиками виникають такі проблеми найчастіше, оскільки дівчаток легше залишити без стрижки) іде добровільно.

4. ОБОВ’ЯЗКОВО РОЗКАЖІТЬ ТА ПОКАЖІТЬ ДИТИНІ, ЩО САМЕ З НЕЮ БУДУТЬ РОБИТИ

Для цього сходіть в перукарню з татом, щоб його підстригли на очах у малюка. Покажіть відео. Розкажіть. ПОЯСНІТЬ ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНО СТРИГТИСЯ (щоб бути гарним, акуратним, подобатися дівчаткам, щоб було легше голівці, щоб не заважало очкам і т.п.)

5. ПОГРАЙТЕ В ПЕРУКАРНЮ

Можливо, доведеться придбати ляльку і підстригти її. Запропонуйте малюку зіграти роль перукаря і «підстригти» вас, тата, бабусю… Дайте йому іграшкові ножиці й гребінець, накиньте на плечі захисну мантію (пакет, рушник, фартух…), сядьте перед дзеркалом, намочіть волосся…. Одним словом, зробіть максимально наближені до реальності умови.

Як змусити дитину цінувати батьків

6. ПОЧИТАЙТЕ ДИТИНІ КАЗКУ ПРО ХЛОПЧИКА, ЯКИЙ НЕ ХОТІВ СТРИГТИСЯ. В казці дитина асоціює себе з головним героєм. Вона переживе ті ж самі події, що і головний герой. Тому казку ви можете придумати самостійно, або видозмінити ту, що існує, підлаштовуючись під свою ситуацію. Головне, щоб фінал казки був позитивний і хлопчик таки підстригся й отримав від цього задоволення.

7. В ПЕРУКАРНІ ВІДВОЛІКАЙТЕ, ЗАБАВЛЯЙТЕ ДИТИНУ

Навіть якщо малюк погодився піти в перукарню, не чекайте, що він буде тихо і спокійно сидіти. Тому подумайте, чим ви будете займати його увагу. Можливо, варто взяти з собою улюблену іграшку, книжку, ноутбук з мультфільмом. Зараз є спеціалізовані дитячі перукарні, де все зроблено спеціально для маленьких клієнтів. Можливо, варто спробувати таку перукарню.

8. ДИТИНІ МОЖЕ НЕ СПОДОБАТИСЯ ПЕРУКАР

Тому зважайте на зовнішній вигляд майстра, її доброзичливість і вміння спілкуватися з дітьми. Інколи істерики в перукарні зникають зі зміною перукаря.