Як навчити маленьку дитину володіти власними істериками

Автор
Як навчити маленьку дитину володіти власними істериками

Впоратися з дитячими істериками не так вже й складно.

Знаходячись у віці від одного до двох років кожна дитина потрапляє у так званий перехідний період. Малюк припиняє бути немовлям, а деякі діти лише припиняють харчуватися грудним молоком. Але в той самий час дитиною, яка вже могла б ходити, розмовляти та проявляти інші соціальні навички, малюк ще не стає. Це дуже складний період, як і для самої дитини, так і для її батьків.

У такий час часто у дітей трапляються істерики, походження яких батькам зрозуміти не вдається. Заспокоїти свого малюка дуже складно, але зробити це якось треба. Ми вирішили зібрати кілька порад, які допоможуть вам зменшити стрес у дитини та швидко заспокоїти її.

  • Звертайте увагу на позитивне

Якщо у віці 1,5 років ваша дитина ще не навчилася розмовляти, це зовсім не означає, що вона не вміє думати та аналізувати. Вона вже чітко розуміє, як ви реагуватимете на ті або інші її дії, знає, за що може бути покараною, а за що отримає похвалу. Тож зробіть усе так, щоб на похвалу малюк чекав більше, ніж на покарання.

Будьте ласкаві до малюка, коли він робить успіхи, постійно підтримуйте його, дайте зрозуміти, що ви завжди поруч. І найголовніше — не критикуйте, навіть коли він робить помилку. Краще вказати на помилки, довести, чому саме так чинити не можна, і надалі дитина сприйматиме вас як вкрай мудрого наставника та навіть посоромиться закочувати вам істерики.

Основні помилки, які роблять всі батьки
  • Надавайте дитині право вибору

Безсумнівно, коли мова йде про однорічного малюка, за всі речі, які відбуваються у його житті відповідають лише батьки. Дитина і сама це розуміє на підсвідомому рівні, оскільки вона просто ще не в змозі прийти до правильного рішення. Але ви здивуєтеся тому, наскільки прогресивнішим стане розвиток дитини, якщо ви дасте їй можливість вибирати, і нехай поки цей вибір буде дуже обмеженим.

Нехай малюк вирішить сам, який сік він питиме на сніданок: персиковий або яблучний, нехай вибере одну з трьох м'яких іграшок, яку ви покладете до нього у ліжечко. Крім того, що такий прийом дозволить вам уникнути безлічі істерик, ви виховаєте самодостатню і впевнену у собі особистість.

  • Відволікайте

А це найпростіший прийом, який допоможе вам впоратися зі сльозами дитини за лічені хвилини, особливо якщо створювати щось креативне у вас немає можливості та часу.

У віці від 1 до 2 років діти дуже інертні, вони реагують на найменші зміни в оточенні. Малюка може засмутити тьмяне світло у приміщенні, грубий голос з телевізора, страшна картинка і багато інших факторів такого роду. Щоб вгамувати сльози, просто перенесіть дитину до іншої кімнати або вийдіть з нею на свіже повітря, дайте їй іншу книгу або розмальовку, перемикніть канал. Малюк швидко забуде те, що настільки не сподобалося йому і перемикнеться на іншу хвилю.

  • Постійно навчайте дитину новому

У багатьох сучасних батьків є дуже погана риса — вони до останнього "заносять хвости" за своїм чадом і все роблять за нього. Це стає причиною не лише істерик без особливих підстав, але й того, що дитина не розвивається як особистість.

Ваше завдання — щодня навчати дитину новим навичкам. Покажіть їй, як тримати ложку і самостійно підносити її до рота, як вставити трубочку у сік, як тримати олівець і малювати лінії на папері. Якщо ви — творчий батько, навчіть малюка натискати на клавіші піаніно, або просто покажіть, як потрібно рухатися під музику. Малюк буде безмежно радіти цьому, адже він лише пізнає цей світ, і все у ньому є новим. А вміння щось робити самостійно — це велика гордість і радість для кожної дитини.

  • Ретельно попрацюйте над житловим простором

Якщо у вашому будинку зростає дитина, ті простори, у яких вона знаходиться щодня, повинні бути максимально підлаштовані під неї. Поки малюк не вміє розмовляти, усвідомлено розуміти слова інших людей, буде вкрай складно пояснити йому, чому не можна відчиняти сервант і гратися кришталевими келихами. Ваші нескінченні "ні" і "не можна" — це серйозні підстави для істерик, саме так гадає малюк. Тому просто будьте розумнішими та уникайте цього негативу. Все, чим гратися не можна, заховайте подалі від очей дитини.

  • Будьте більш чуйними

У перші роки життя діти дуже сильно залежать від своїх біологічних потреб, і якщо дитина хоче їсти, але не отримує їжу, то починає вередувати. Те ж саме стосується сну — коли дитина не може лягти та заснути, вона починає плакати. Як батько ви повинні знати, чого потребує дитина у певну мить і забезпечити її необхідним, щоб вона зайвий раз не переживала стрес.

Чому потрібно заохочувати дитину до спорту
  • Копіюйте емоції дитини

Якщо хочете налагодити душевний зв'язок зі своїм малюком, то просто спустіться на його емоційний рівень і відчуйте все те, що переживає він. Діти часто сердяться і починають істерики, тому що вони не можуть чогось зробити. Сядьте поряд з малюком і скажіть йому, що у його віці ви теж не могли правильно тримати ложку. У цьому немає нічого страшного, варто лише трохи потренуватися, і все вийде.

  • Не завжди звертайте увагу на істерики

Усі діти різні, і деякі з них дійсно розпочинають істерики без приводу, через свій характер. Якщо ваша дитина схильна до подібного, вам потрібно дати їй можливість самостійно "насолодитися" власним концертом. Ігноруйте такі забаганки, відвертайтеся від малюка, даючи йому зрозуміти, що його вчинок є поганим. Він зрозуміє, що таким чином звернути вашу увагу на себе у нього не вийде, і припинить без підстав влаштовувати скандали.

  • Обіймайтеся

Коли дитина сильно чогось злякалася, у неї мить відчаю або вона просто шалено втомилася від чогось, вам потрібно просто дуже міцно обійняти її. Така дія змусить її почуватися у цілковитій безпеці, і вона зрозуміє, що у складні миті завжди зможе розраховувати на вашу підтримку.